Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Elon Musk: Yapay Zeka Kuzey Kore'den Bile Daha Riskli!

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Elon Musk: Yapay Zeka Kuzey Kore'den Bile Daha Riskli!

Son zamanlarda sık sık yapay zeka teknolojisinin yaratacağı tehlikelere vurgu yapan Elon Musk, uluslararası siyasetin gündem maddesi olan Kuzey Kore’ye de dokundurarak yapay zeka tehtidine dikkat çekti. Tesla’nın CEO’su yapay zekanın Kuzey Kore’den bile daha riskli olabileceğini söyledi.

OpenAI yapay zeka botunun dünyanın en iyi Dota oyuncularından birini Dota 2 oyununda yenmesi üzerine bu fırsatı kaçırmayarak tweet atan Elon Musk, “Yapay zeka güvenliği hakkında endişe duymalısınız. Yapay zeka Kuzey Kore’den çok daha riskli.” değerlendirmesinde bulundu.

OpenAI gibi gün geçtikçe gelişen bir yapay zekanın nihayetinde kontrol edilmesi gerektiğini savunan Musk, Dota gibi karmaşık bir oyunda OpenAI’nin en iyi oyuncuyu dize getirmesini de tedirgin edici buldu. Yapay zekanın geleceği ve güvenliği konusunda yaptığı konuşmada Musk, insanların gelecekte “ev kedisi” gibi olacağını iddia ederken, insanlığın yeni bir dijital katmana ihtiyacı olduğunu ortaya koydu.
Elon Musk’ın dijital katman fikri aslına bakarsanız fazlasıyla reklam kokuyor. Zira Musk, kendi şirketi olan Neuralink’i öne çıkarmak adına dijital katman ihtiyacına vurgu yapıyor. Kalifornia’da yaptığı bir konuşmasında da sinirsel bir arayüz oluştumanın gerekliliğinden bahseden Musk, yapay zeka konusunda duyduğu tedirginliği sık sık dile getirecek gibi görünüyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:53
Paylaş: