Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
En eğlenceli Apple TV uygulamaları

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
877 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Apple fanları çok net hatırlayacaklardır; 4. Nesil Apple TV teknoloji devinin Eylül 2015’te yaptığı lansmanın yıldızlarından biriydi. Yeni Apple TV birçok yeni özelliği beraberinde getirmişti getirmesine ancak özellikle Apple Store konusunda gelen desteğin kullanıcıları ayrı bir mutlu ettiğini söylemeliyiz. Kısa süre içerisinde binlerce uygulama geliştirici Apple TV’ye özel uygulamalar geliştirdi. Oyun, eğlence, yaşam stili gibi farklı kategorilerde binlerce yeni uygulama TV ekranından ulaşabileceğiniz şekilde mağazada yerini aldı. AppFigures’in Aralık 2015 istatistiklerine göre markette Apple TV için 2 bin 600 uygulama mevcut idi. Yine aynı istatistiklere göre Apple TV için App Store’a haftada 447 yeni uygulama eklendiğini hesaba katarsak bugünlerde App Store’da 15-20 bin arası bir uygulama adedinden söz etmemiz mümkün olacaktır. Bu uygulamaların yüzde 35 civarının ise oyun olduğu söyleniyor, bu da çok şaşırtıcı olmasa gerek.

TV’nin geleceği uygulamalar

Apple’ın TV startejisi konusundaki ciddiyetini 2016’ın başlarında yayına aldığı reklamın şu söylemiyle anlayabiliyorduk aslında; “TV’nin Geleceği Uygulamalar”. Bununla birlikte perşembenin geleceği çarşambadan belli idi. Ki teknoloji devinin WWDC 2016 etkinliğinde tanıttığı tvOS Apple TV kullanıcılarını fazlasıyla heyecanlandırdı. Siri veya oyun oynama desteğine sahip yeni Apple TV Remote uygulaması, güncellenmiş bir Siri ve daha birçok yeni özellik Apple TV’yi deneyim açısında çok daha farklı bir noktaya taşıdı. Şimdi Apple fanları nefeslerini tutmuş yeni iPhone ile birlikte ve eminin aynı heyecanla yeni Apple TV’yi de bekliyorlar. 5. Nesil Apple TV ile ilgili birçok dedikodu söz konusu. Daha güçlü bir CPU, ebat olarak daha büyük tasarım olarak daha şık bir kasa yeni Apple TV ile ilgili söylentiler. Bunun detayına burada çok fazla girmeden, bu yazımda Apple TV’nize keyif katacak ve aralarında benim de severek kullandığım bazı uygulamaların bir araya getirdim. Netflix, Hulu, HBO gibi çok bilindik uygulamalarından ziyade olabildiğince farklı uygulamalarına yer vermeye çalıştığım listem şöyle;


Dungeon Tiles 
Apple TV için stratejik bir puzzle oyunu mu istiyorsunuz. Dungeon Tiles tam size göre. Minimalistik grafik ve RPG elementleri ile kombine edilmiş oyunda oyuncular ekranı kaydırarak can, altın ve diğer şeyleri toplayabiliyor. Oturma odanızda keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak oyunu arkadaşlarınızla birlikte de oynayabilirsiniz. Üstelik uygulama ücretsiz.

Cheddar.com 
Cheddar.com New York borsasından haber yayınlayan bir uygulama. Teknoloji, medya ve eğlence endüstrilerini kapsayan Cheddar.com’da röportajlar, şirket profilleri ve uzman görüşlerini de bulabilirsiniz.

Perfect Storm HD 
Perfect Storm HD çeşitli doğa görüntüleri sunan bir ekran koruyucu uygulaması. İnteraktif yağmur görüntüsünde gök gürültüsü ve yağmur ses ve şiddetini ayarlamanız mümkün. Odada bu şekilde bir arka plan olması oldukça güzel. Ücretli olan uygulama için £0,79 ödemeniz gerek.

YogaGlo 
Apple TV için harika bir uygulama olan YogaGlo televizyonunuz aracılığı ile yoga öğrenmenizi sağlıyor. Uygulamada abone olan üyeler için 3000’den fazla farklı ders bulunuyor. Derslerin süreleri farklı bu yüzden kendinize en uygun ders süresini seçebilirsiniz.

Sling TV 
Popüler internet tabanlı TV servisi sonunda Apple TV’ye geldi. Bu uygulama MTV, MTV2, LOGO, TV Land, Spike, Nick Jr., NickToons,TeenNick, ESPN ve daha fazlasına tam erişim sağlıyor. Hangi kanallara erişiminizin olacağı ise üyelik koşullarınıza bağlı.

Sonic the Hedgehog 2 
Klasik macera oyunu Sonic the Hedgehog 2 şimdi Apple TV’de. Oyunun 90’lardaki fanlarının hatırlayacağı üzere oyun Dr. Eggman’ın adamlarına karşı verilen mücadele üzerine kurulu. Oyunu indirmek için £2.99 ödemeniz gerek.

Subway Simulator 3D – Underground Drive 
Hiç metro sürücüsü olmanın nasıl bir deneyim olduğunu merak ettiniz mi? Subway Simulator 3D sizi metronun sürücü koltuğuna oturtuyor. Oyunda gerçek bir metro sürücüsünün yaptığı her şeyi yapmanız gerekiyor. Kapıları açıp kapatmak, hızı ayarlamak ve gerekli zamanlarda kornaya basmak bunlardan bazıları. Her bölümü tamamladığınızda önünüzde yeni bölümler açılıyor.

Classix 
Classix, Apple TV için ücretsiz film izleme uygulaması. Film izleme geçmişinizi tarayan uygulama size buna uygun öneriler sunar. Uygulama yeni eklenen TV program ve uygulamaları ile güncellenir.

Octodad: Deadliest Catch

Bu uygulama da oldukça eğlenceli bir Apple TV oyunu. Oyunda insan bir eşi, insan çocukları olan ve insan gibi davranmaya çalışan bir ahtapotsunuz. Oyun içinde size son derece eğlenceli görevler veriliyor. Mac ve oyun konsollarında da yer alan oyunu Siri ile oynamak hem zor hem komik olabiliyor.

Kitchen Stories 
Daha iyi yemek pişirmeyi öğrenmek ister misiniz? Cevabınız evetse Kitchen Stories uygulaması tam size göre. Bu uygulama sayesinde istediğiniz yemeklere ait fotoğraf ve video yemek tariflerini inceleyebilir ve yeni yemekler öğrenebilirsiniz. Uygulamada klasik yemekler, makarna çeşitleri ve 20 dakikalık yemekleri gibi farklı alternatifler de yer alıyor.  

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:26
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕