Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Eski Facebook Yöneticisi Medeniyet 30 Yıl İçinde Çökecek Dedi!

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Eski Facebook Yöneticisi Medeniyet 30 Yıl İçinde Çökecek Dedi!

Facebook

'un eski üretim müdürlerinden Antonio Garcia Martinez, "Çok kısa bir süre içinde dünyanın neye benzeyeceğini gördüm, bu da bana yetti" diyerek ortada uçuşan kıyamet senaryolarına bir yenisini daha ekledi.

BBC'nin 'Silikon Vadisi'nin sırları' belgeseline konuşan Martinez, önümüzdeki 30 yıl içerisinde dünya nüfusunun yarısının işsiz kalacağını ve umulanın aksine yakın geleceğin insan medeniyeti için pek de hoş sonuçlar doğurmayacağını ifade etti. Bu noktada Martinez'in Stephan Hawking'in kıyamet söylemlerinden çok da farklı bir söylemi desteklediğini söyleyemeyiz, ancak Facebook'un eski yöneticisi, bu söyleminde Hawking'den çok daha kısa bir süre tanıyor ve işin içine uzaylıları pek katmıyor. Martinez insanlığın en çok 30 yılı olduğunu savunuyor.

Martinez hakkında konuştuğu "felaket senaryosunda", Silikon Vadisi'nde geliştirilen yapay zeka ve robot teknolojilerinin sanılandan çok daha kısa bir süre içerisinde küresel ekonomik dengeleri alt üst edeceğini savunuyor, "İnanın ben gelecekten geliyorum. Daha yeni San Francisco adlı zaman makinesinden çıktım. Dünyanın gelecek 5-10 yıl içinde neye benzeyeceğini gördüm. Şu an size inanılmaz gibi gelen şeyler çok yakında gerçek olacak" diyor. Antonio Garcia Martinez Martinez, yaşadığı küçük Orcas Adası'ndaki arsasını kendine yetebilecek şekilde tasarlıyor. Barınaklar, temiz su, tarımsal ürün ve hatta mühimmat stokladığı bu dünyadan uzak yaşam alanında, sözünü ettiği felaketi bekliyor.

Martinez, dünya siyaseti ve teknolojik gelişmeler arasında yaşanan önemli rekabete de dikkat çekiyor ve anda teknolojinin oldukça yol kat etiğini söyleyerek bunun sonucunda milyonların işlerini kaybedeceğini ve bunun sonunda yaşanacak sefaleti önleyebilecek siyasi altyapının olmadığını söylüyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 19:16
Paylaş: