Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Eski Twitter CEO’su Dick Costolo da hack’lendi!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,240 Görüntüleme
(@oguz)
Gönderiler: 497
Asil Üye
Konuyu başlatan
 

Geçtiğimiz hafta Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook harici sosyal medya hesaplarının hack’lenmesi ile gündeme gelmiş, ancak söz konusu hesaplar kısa süre içinde geri alınmıştı.  gelişmenin ardından bir diğer internet girişimcisi, tanınmış isim Dick Costolo’nun da hack’lendiği ortaya çıktı. Eski Twitter CEO’sunun Twitter hesapları ele geçirildi.

Yine aynı grup

Yaşanan siber saldırının arkasında, Facebook CEO’sunu da hack’leyen OurMine adlı hacker grubunun olduğu bildirildi. Costolo’nun hesabından 3 adet tweet gönderen siber saldırganlar, kötü amaçlı olmadıklarını ve sosyal medya hesaplarının daha iyi şekilde korunması yönünde tanınmış isimleri hack’leyerek farkındalığı artırmak istediklerini öne sürüyorlar. Öte yandan yapılan bu ilginç saldırıların yasal olmadığı da bir gerçek.

Geri alındı

Twitter’ın uzun bir süre boyunca başındaki isim olan Costolo’nun söz konusu hesabı, geri alınıncaya kadar askıya alındı. Ardından da geri alınıp hacker’lar tarafından gönderilen tweet’ler silindi. Şu anda normal haline geri dönem sosyal medya hesabı, Costolo tarafından yeniden kullanılmaya başlandı.

Dikkatli olmak gerekiyor

Sosyal medya arenasında her gün on binlerce hesap hacker’lar tarafından ele geçiriliyor. Bu noktada kullanıcıların gerek şifre kombinasyonları, gerekse internet kullanımın dair bir dizi gerekliliği (tanınmayan kişilerden gelen e-postaların açılmaması, vb) dikkatle uygulamaları gerekiyor. 

 
Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:16
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕