Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook 1,7 milyarı da gördü!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
907 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Popüler-üstü sosyal medya platformu Facebook, artık globalde her ay 1,7 milyarın üzerinde ve her gün 1,1 milyarın üzerinde insanın kendi ağını kullandığını açıkladı. Şirketin sonraki hedefi 2 milyar…
Sosyal ağa dair ilginç istatistikler de kamuoyuyla paylaşıldı. Örneğin geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre Facebook’a mobil cihazlar üzerinden bağlananların sayısında günlük ortalama yüzde 22 artış elde edildi. 2016’nın ikinci çeyreğinde kişi başına Facebook, Instagram ve Messenger’da harcanan zaman çift haneli yüzdelerde artış gösterdi.
Bunlara ek olarak, aylık 60 milyonun üzerinde işletme de Facebook Sayfaları aktif bir şekilde kullanıyor. Facebook’un açıklamalarına göre Instagram’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 500 milyon, günlük aktif kullanıcı sayısı ise 300 milyon iken, Messenger’ın aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarın üzerinde. WhatsApp de ayda 1 milyardan fazla insan tarafından kullanılıyor. Öte yandan Facebook, kendi reklam ürünleri ile olarak Türkiye pazarında öne çıkan markanın da otomobil şirketi Nissan olduğunu duyurdu. Türkiye’de reklam ürünleri kullanılarak elde edilen bir başarıya da dikkat çekildi.
Nissan Türkiye, Türkiye’deki 3 SUV modelinin satışlarını artırmak için Facebook Potansiyel Müşteri Reklamlarını (Lead ads) kullandı. Amacı, farkındalığı artırarak ilgiyi satışa çevirmek olan kampanya, yeni otomobil almaya niyetli olan kişilere odaklandı. Facebook Potansiyel Müşteri Reklamları ile hedef kitlesinin yüzde 80’ine ulaşan Nissan’ın tüm online satışlarının yüzde 21’i bu kanaldan geldi.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:30
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕