Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook canlı yayınlara Snapchat benzeri özellikler getiriyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,039 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Facebook, canlı yayın özelliğini geliştirmeye devam ediyor. Yeni özellik, canlı yayın sırasında yüzü maske ve filtrelerle değiştirebilmeyi sağlayacak. Özetle Snapchat’te olduğu gibi Facebook’ta da kedi şeklinde ya da saçında çiçekler olan alımlı bayan görünümü söz konusu olacak. Canlı yayın sırasındaki eğlence katsayısını artıracağı bir gerçek. Geliştirmenin kısa süre içinde kullanıma sunulacağı kaydedilirken detayları ise şöyle…
Öncelikle Facebook, söz konusu özellik için daha önce bünyesine kattığı MSQRD adlı uygulamadan yararlanıyor. Kuzey Avrupa merkezli geliştiricilerin ürünü MSQRD, Facebook canlı yayın özelliği ile yüze mask eve filtre getirecek özelliğin entegrasyonu şeklinde sunulup kullanıcılara yukarıda bahsedilen olanakları tanıyacak.
Facebook açısından canlı yayın konusunda çok daha popüler olan Snapchat’le rekabet anlamında önemli bir geliştirme anlamı taşıyan yeni özelliğin etkileri merakla beklenmeye başlandı bile. Bilindiği üzere Snapchat, geçtiğimiz sene Looksery adlı yazılım şirketinin bünyesine katılması ile beraber kullanıcılarına selfie filtre ve maske mağazası sunmaya başlamış, yoğun ilgi görmüş ve tüm dünyada adeta fenomen uygulama haline gelmişti. Facebook ve Snapchat, canlı yayın konusunda kendilerini geliştirmeye devam ediyorlar.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:28
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕