Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook CEO’su hack’lendi!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,099 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Sosyal medyadaki en önemli güç şüphesiz Facebook. 2 milyara yaklaşan aylık sayfa gösterim sayısı ile alanında adeta rakipsiz ve tüm dünyada her geçen gün daha fazla ilgi görmeye de devam ediyor. Bu dev ağın kurucusu ve CEO’su ise oldukça medyatik bir isim olan Mark Zuckerberg. Ancak genç ve başarılı isim, bu kez yeni bir teknolojik geliştirme ya da girişim hamlesiyle değil hack’lenmesiyle gündeme geldi. Zuckerberg, internet dünyasının korkulu rüyalarından biri olan siber saldırganlar tarafından bilgilerinin ele geçirilmesi durumuyla karşı karşıya kaldı. Neyse ki tüm hesapları kısa süre sonra yeniden kurtarıldı. Peki hangi sosyal medya hesapları –kısa süreliğine de olsa- ele geçirildi?

Facebook CEO’sunun Instagram, LinkedIn, Pinterest ve Twitter hesaplarının hack’lendiği bildirildi. Facebook hesabının ise bu siber saldırıdan etkilenmediği kaydedildi. Hacker’lar ilgili hesaplarda bazı değişiklikler yapıp, kendilerini övmekle yetindiler. Ayrıca biraz da tanıtımlarını gerçekleştirdiler. Gelişmenin Zuckerberg’ın dört ayrı sosyal ağ hesabını kapsayacak şekilde olması e-mail hesabının da hack’lenmiş olabileceği şeklinde yorumlara neden oldu, ancak bu yönde bir bilgi paylaşılmadı.
LinkedIn şifrelerinin 2012 yılında çalındığı biliniyor. Bu bilgilerin internete sızdığı da yine bilgiler arasında ve konunun bununla ilgili olabileceği tahmin ediliyor. 

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:06
Paylaş: