Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Facebook Messenger'ın Çökmesini Nasıl Engelleyebilirsiniz?

#Oguz
(@oguz)
Saygın Üye

Şu an dünyanın en çok kullanılan sosyal paylaşım platformu olan Facebook, ilk hizmete sunulduğu tarihlerde genellikle mesajlaşmak amacıyla kullanılıyordu. Akıllı telefonların yaygınlaşmasının ardından, sadece mesajlaşmak amacıyla Facebook'u kullanan kitleyi başka bir platform altında toplamaya karar veren Zuckerberg, Messenger'ın farklı bir uygulama olacağını duyurmuştu. Facebook Messenger oldukça popüler bir mesajlaşma uygulaması, ancak bu uygulamayı kullanan Android kullanıcılarının çoğu şikayetçi.

Söylenene göre Messenger uygulaması bazı Android cihazlarda (genellikle Lollipop'u ve daha yeni sürümleri kullanan cihazlarda görülüyor) başlatılamıyor ve "Messenger başlatılamadı" şeklinde bir hatanın ekranda belirmesine neden oluyor. Yaklaşık 2 senedir kullanıcıları rahatsız eden bu hatanın neden kaynaklandığı bilinmiyor ve Facebook tarafından hataya ilişkin açıklama yapılmış değil. Ancak bazı internet kullanıcıları, hatanın neden kaynaklandığını bildiklerini iddia ediyorlar.

Forumlarda yapılan açıklamalara göre Facebook Messenger'ın başlayamamasının sebebi, uygulamadan çıkış yaparken kullandığınız tuş. Eğer uygulamadan çıkış yapmak için Geri tuşunu kullanırsanız ve son kapatılan uygulamalardan yeniden açmaya çalışırsanız "Messenger başlatılamadı" hatasıyla karşılaşırsınız. Bu durumun yaşanmasını istemiyorsanız Geri tuşu yerineHome tuşunu kullanabilirsiniz.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 20 Ağustos 2016 18:35
Paylaş: