Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook, Paper’ı sonlandırma kararı aldı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
973 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Facebook kullanıcı tabanındaki aralıksız yükseliş ve çeşitli alanlarda sunduğu yeniliklerle sıklıkla gündeme gelmesinin yanı sıra başarılı bulunmayan kimi özelliklerini sonlandırmasıyla da teknoloji bloglarına haber olabiliyor. İşte buna son örnem sosyal ağın Paper adlı uygulaması ile ilgili.
Resmi açıklamaya göre Facebook Paper uygulaması, 29 Temmuz 2016’da sonlandırılıyor. Bu tarihten itibaren Paper, indirilemeyeceği gibi kullanım imkanı da sunmayacak. Gelişmenin teknoloji dünyası için büyük bir sürpriz olmadığını belirtelim; detaylar şöyle…
2014’te yayınlanmıştı
Paper, 2014’ün başında yayınlanmıştı. Bir tür -hızlı haber okuyucusu- yapısında gelen uygulama; siyaset, spor, bilim ve teknoloji gibi konularda kullanıcılarına Facebook haber akışından bir nebze de olsa daha farklı bir deneyim sunmuştu. Facebook’un 2011’de satın alınan Push Pop Press adlı tasarım stüdyosunun elinden çıkan Paper, ilk başlarda dikkat çekmişti. Ancak şu da bir gerçek ki küresel anlamda geniş kesimlerin ilgisini toplamayı başaramadı.
Edinilen Tecrübe başka servislerde kullanılacak
Sosyal medya şirketinden yapılan açıklamada edinilen tecrübenin başka uygulamalar için kullanılacağı ifade edildi. Bu noktada Facebook’un geçtiğimiz aylarda yayınlanan Instant Articles özelliğinin Paper’dan izler taşıdığı biliniyor. Özetle Paper artık olmayacak ama başka Facebook özellik ve uygulamalarında benzer yapıları görmeye devam edeceğiz.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:04
Paylaş: