Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook, Snapchat benzeri özellikler sunmaya hazırlanıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
891 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Popüler sosyal medya platform Facebook, günün birinde internete bağlı herkes tarafından kullanılır mı bilinmez ama bu yönde adımlar atmaya devam ettiğine şüphe yok. En çok kullanılan uygulamalardan biri olan Snapchat’teki bir dizi özelliğin benzerinin Facebook’ta da görülmesi an meselesi. İşte detaylar…
Ortaya çıkan yeni bir bilgiye göre Facebook, Snapchat benzeri efekt ve etiketler üzerinde çalışıyor. Şimdilik test aşamasında olan yeni özelliğin kısa süre içinde genel kullanıma sunulması bekleniyor. Üstteki görsel de tam olarak bu özellikle ilgili.
Özelliğe dair ilk bilgi, fotoğraflara çıkartma eklenmesi ile ilgili. Örneğin yukarıdaki kişinin suratına Kanada bayrağı eklenmiş durumda, bir yanda da ‘Go Canada!’ yazısı dikkat çekiyor.
Türkiye’deki kullanıcıların Milli Maç günleri yanaklarında bolca Türk bayrağı sticker’ı olan profil fotoğrafları paylaşmaları uzak değil gibi…
Snapchat ilham vermeye devam ediyor
Söz konusu özelliklerin Facebook’a geleceği birkaç ay önce de konuşulmuştu. Bu noktada yapılan resmi Facebook açıklaması ise insanlar video ve fotoğraflar aracılığıyla her geçen gün daha fazla paylaşım yapıyor, bu paylaşımların daha iyi şekilde sunulması bizim işimiz şeklindeydi.
Öte yandan Snapchat, önde gelen sosyal ağlara ilham vermeye devam ediyor. Bilindiği üzere bir Facebook şirketi olan Instagram, geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme ile Snapchat benzeri filtrelerin kullanımına olanak tanımaya başlamıştı.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:13
Paylaş: