Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Facebook’tan Güvenlik Kontrolü bildirimi

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,003 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

28 Haziran akşamı İstanbul Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştirilen terör saldırısı sonrasında sosyal medya ağı Facebook tarafından Güvenlik Kontrolü bildirimi gönderildi. Daha önce Ankara, Paris ve Brüksel’deki terör olaylarından sonra da kullanıcılara sağlık durumlarını yakınlarına bildirmeleri temelindeki benzer bildirim gelmişti.
Facebook kullanıcıları, terör olayından sonra profillerine giriş yaptıklarında karşılarına; “Güvende misin? Görünüşe göre İstanbul Atatürk Havalimanı’nda patlamadan etkilenen bölgedesin. Güvende olduğunu arkadaşlarına bildir” şeklinde bir Güvenlik Kontrolü mesajı çıktı. Güvendeyim seçeneği işaretlendiğinde bu bilgi, kullanıcıların Facebook’taki arkadaşlarına bildirim olarak gönderildi.
2 milyara yakın kullanıcıya sahip sosyal medya platformu, bu sayede kullanıcıların birbirlerinden hızlı bir şekilde haberdar olmasını da sağlamış oldu. Facebook, son yıllarda gündemle ilgili olarak hızlı şekilde aksiyon alışıyla da dikkat çekiyor.
Öte yandan gerçekleşen üzücü terör olayının ardından sosyal medyada erişim konusunda zorluklar yaşandığı kaydedildi. Önde gelen mobil operatörler, olay yerine yakın noktadaki kullanıcılarına ücretsiz iletişim sunarken, aralarında Apple CEO’su Tim Cook’un da bulunduğu teknoloji dünyasının önde gelen isimleri de şahsi hesapları üzerinden taziye mesajları yayınladılar.
Belirtilen tarihte saat 21:22’de teröristlerce gerçekleştirilen silahlı ve bombalı saldırıda 41 kişi hayatını kaybederken 100’ün üzerinde yaralı olduğu bildirildi. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:15
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕