Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Geleceğin bisikleti Cyclotron ile tanışın

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
864 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Bilim kurgu filmlerinden fırlamışa benzeyen Cyclotron, bisiklet kavramı açısından ilginç noktaları temsil ediyor. Tasarımındaki inovatif ve farklı hatların yanı sıra bazı ek teknoloji özellikleri de sunuyor. Bu ilgi çekici yeni bisikletin detaylarına yakından bakacağız…
Karbon fiber gövdesiyle son derece hafif olan bisikletin elbette en çarpıcı yanı tekerlekleri. Hem tasarıma dair bir öğe hem de güvenlik önlemi durumundaki tekerlekleri 8 saate kadar aralıksız aydınlatmayla beraber bir nevi görsel şölen- anlamı taşıyor. Bisiklet yoluna sahip olmayan bir yerden mi geçeceksiniz? Cyclotron, kırmızı renkteki dikey aydınlatmaları ile size yapay bir bisiklet yolu çiziyor. İlginç…

Tekerleklerin içine saklama kabı yerleştirilebiliyor
Tekerleklerin ayrıca içine yerleştirilebilen saklama kabı da bulunuyor. Bu son derece ilginç özellik, bisikletin malzeme taşıma kapasitesinin artırılması için düşünülmüş. Ancak tekerleklerin ek kütle ile birlikte ne gibi tepkiler verdiği şimdilik bir soru işareti. Ek olarak katı polimer lastikler hava gerektirmiyor ve 10000 km’den fazla yolu sorunsuz şekilde (en azından havası inmeden) katedebileceği belirtiliyor.

Elektrikli şanzımanı da var 
12 vitesli bisikletin ayrıca bir elektronik şanzımanı bulunuyor. Bisiklet sensörleri ve akıllı telefon entegrasyonu gibi artıları da cabası. GPS ve yazılımsal koçluk programları da ücretli aboneliklerle edinilebiliyor. Geleceğin bisikletlerine dair önemli bir işaret olduğu şüphesiz.

Peki ya fiyatı?
2012 yılından beri bisiklet geliştiren Cyclotron markasının modelinin önümüzdeki yazdan itibaren satışa sunulması beklenirken belirlenen fiyat etiketi 1350 dolar. Pek mütevazi bir fiyata sahip olmadığı bir gerçek.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:47
Paylaş: