Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google+ 5. yaşını kutladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
886 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Google+, pek de ‘tutulan’ bir sosyal ağ olmasa da, kuruluşunun beşinci yılını geride bıraktı. Başarılarla dolu bir geçmişe sahip olmadığı bir gerçek. Peki Google servisi için gelecek neler gösterecek?
Google+, bundan beş sene önce, 28 Haziran 2011’de faaliyete geçmişti; ilk başlarda da pek heyecan yaratmadı ve tüm tarihi boyunca gördüğü ilgi düzeyiyle eleştirilerin odağındaki sosyal ağlardan biri olduğu da bir gerçek, en nihayetinde ise beşinci yaş gününü kutladı.
Facebook’un yavaş yavaş bir ‘mega-star’ sosyal ağ olmaya başladığı dönemde sahneye çıkan Google servisinin, kurulduğu günde ortaya konulan hedeflerin uzağında kaldığını belirtmek yanlış olmayacak. İnternet dünyasının önde gelen kimi isimleri, Google+’ın her an sonlandırılma olasılı bulunan bir ağ olduğu yönünde zaman zaman görüşler öne sürüyorlar. Maalesef ilgili ağ, küresel düzeyde ilgi görmüyor…

Gmail, YouTube gibi devasa Google platformlarının gücünü de arkasına alan Google+, yine de başarıyı bir türlü yakalayamadı. Düşük kullanım sıklığı, neredeyse hiç açıklanmayan aktif kullanım verileri ile pek fazla ışıldamadığı da biliniyor. Kullanıcılar, bir şekilde Google+ hesabı ediniyor, ancak kullanım alışkanlığı edinmiyorlar, teknoloji şirketinin bu durumu değiştirme yönünde herhangi bir adım atmadığı da bir gerçek. Hatta uzun süredir herhangi bir yenilik, güncelleme, vb de söz konusu değil. Acaba Google+’ın fişi çekilebilir mi sorusu her dair gündemde özetle. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:13
Paylaş: