Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google arama sonuçlarına hız testi özelliği geliyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
906 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 İnternet bağlantı hızları çeşitli teknoloji ve koşullara göre değişiklik gösteren sistematikler. Kullanıcılar açısından ise o anki hızın merak edilmesi yaygın bir internet alışkanlığı. Bu yönde Google üzerinden hız test araması yapılıp bağlantı hızının görülmesi tercih edilebiliyor. Yeni bir bilgi ise internet ve yazılım şirketi Google’ın hız testi özelliğini geliştirilen bir araç ile sunmayı planladığı yönünde.
Nasıl kullanılacak?
Konuyla ilgili detaylar ABD’deki bir akademisyen tarafından aktarıldı. Geliştirilmekte olan Google aracına ilişkin görüntüleri paylaşan kişi, ayrıca özellik için hazırlanan Google Destek Sayfası’na dair de bilgileri günyüzüne çıkardı. Söz konusu çalışmaların ne zamandır devam ettiği ise bilinmiyor, ancak kısa süre sonra Google’ın hız testi aracını kullanıma sunması bekleniyor. Hız testi aracı ile ilgili ortaya çıkan bazı bilgiler ise şu şekilde sıralanabilir;
Arama kutusuna bağlantı hızını kontrol et yazılması, istenen verinin sunulması için yeterli olacak. Yani Google, bunu bir servis olarak sunacak. Bu tür işlevler sunan, sadece buna odaklı bazı web sitesi örnekleri mevcut; örneğin Fast.com, bu yönde bir web sitesi. Google, böylelikle Fast.com gibi sitelerin de devre dışı kalması ile sonuçlanabilecek bir adım atmaya hazırlanıyor gibi görünüyor. Teknoloji şirketinin belirtilen araçla ilgili olarak akademik araştırmacılar ve bazı önde gelen Google çalışanlarının yer aldığı bir ekip üzerinden çalışmaları sürdürdüğü de edinilen detaylar arasında yer alıyor. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:09
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕