Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Google Assistant İle Bütünleşebilen Kulaklıklar Geliyor

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Google Assistant İle Bütünleşebilen Kulaklıklar Geliyor

9to5 Google

 web sitesinin verdiği habere göre, Bisto adı verilen ve Google Assistant ile entegre olabilen bir çift akıllı kulaklık geliştiriliyor. 

Google uygulamasının 7.10 olarak adlandırılan yeni sürümü, Bisto kulaklıkları da destekleyecek. Bu kulaklıkların neye benzeyebileceği hakkında henüz net bir bilgi yok, ancak Google Assistant kullanıcıları için oldukça faydalı özelliklere sahip olabileceği tahmin ediliyor.

Sızan bilgilere göre, kulaklıkların üzerinde birden fazla fiziksel kontrol düğmesi olabileceği söyleniyor. Kulaklıkların çevre seslerine duyarlı olabileceği ve ortamları tanıyabileceğinden de bahsediliyor.  Bu özelliğinden dolayı, kulaklıkların bilinen benzer cihazlardan daha büyük olabileceği ve tüm kulağı kaplayabileceğin de tahmin ediliyor. Bunların yanı sıra, Bisto kulaklıklar kullanıcının sesli komutlarını da algılayarak, onları sürekli Google Assistant ile etkileşimde  tutabilecek, onlara bildirimler göndererek işlevselliğini sürdürecek. Bisto kulaklıklar güncellemeleri tıpkı tüm Android cihalarda olduğu gibi OTA (kablo bağlantısız güncelleme) ile edinebilecek.

Şimdilik kulaklıklar hakkında ortada dolaşan söylentiler bunlardan ibaret. Tabii ki, bu özelliklerin birer söylenti olduğunu yadsıyamayız, bundan dolayı bazı işlevler ilk çıkan sürümlerde olmayabilir. Ancak nihai üründe, Bisto kulaklıkları tanıma fırsatımız olabilecek.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 19:22
Paylaş: