Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google CEO’su Sundar Pichai hack’lendi!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,052 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 İnternet ve yazılım denildiğinde akla ilk gelen markalardan biri de şüphesiz Google. Uçsuz bucaksız bir ekosistemin can damarı konumundaki ana sayfası ise dünyanın en çok tıklanan web mecrası. Alphabet adlı çatı şirketin bünyesine geçtikten sonra CEO’luk koltuğuna geçen Sundar Pichai son yılların en etkili isimlerinden. Ancak şu da bir gerçek ki internetin olmazsa olmazının CEO’su da olsanız kötü amaçlı siber saldırganların hedefi olabiliyorsunuz.
Gelen son bilgiye göre Pichai’nin bir sosyal ağ olan Quora hesabı hacker’ların hedefi oldu ve kısa süreliğine de olsa hack’lendi. Daha önce Facebook CEO’su Mark Zuckerberg ve eski Twitter CEO’su Dick Costolo’yu hack’leyen grup tarafından siber saldırıya maruz kaldığı tahmin edilen Pichai, konuyla ilgili görüş belirmekten kaçındı.
Güvenlik açığı ile ilgili olabileceği de ihtimaller arasında yer alan gelişmeyle ilgili olarak Quora yetkililerinden kısa ve net bir açıklama geldi: Güvenlik açığı yok. Özetle hack’lenme olayının Google CEO’sunun bilgilerinin üçüncü kişilere sızması ya da çalınması ile geliştiğini düşünmek ilk akla gelen çıkarım durumunda. Öte yandan geçtiğimiz aylarda on binlerce LinkedIn hesabının kötü amaçlı siber saldırganların eline geçmiş olmasının da nedenler arasında olabileceği kaydediliyor. Pichai’nin LinkedIn hesabındaki bilgilerden yola çıkılacak Quora hesabının hack’lenmiş olabileceği belirtiliyor. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 18:19
Paylaş: