Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google Duo yayınlandı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
823 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Yeni görüntülü görüşme uygulaması Google Duo, bazı pilot ülkelerdeki Android uygulama mağazalarındaki yerini aldı. Yakında Türkiye’de. İşte detaylar…

Görüntülü görüşme uygulamaları son yılların en popüler mobil yazılımları arasında. Çok sayıdaki anlık mesajlaşma uygulamasından Skype’a kadar birçok platform üzerinden görüntülü görüşme özelliği sunuluyor. Ancak bu alandaki rekabete etkin bir şekilde dahil olmak isteyen teknoloji şirketlerinin söz konusu olduğu da biliniyor. İşte Google, bunlardan biri ve geçtiğimiz aylarda duyurduğu görüntülü sohbet uygulamasını yayınladı.
Google Dua adıyla bazı pilot ülkelerde, Android uygulama mağazasındaki yerini alan uygulama, basit arayüzüyle dikkat çekti. Uygulamayı açıp dilediğiniz arkadaşınızla görüntülü sohbete başlayabilmenizi mümkün kılıyor. İlginç bir detay olarak sizi arayan kişinin görüntüsü, siz aramayı kabul etmeseniz dahi ekranınızda görünüyor. Böylelikle örneğin sesli bir yerde olduğunu düşündüğünüz arkadaşlarınızı geri çevirebiliyorsunuz.
Google Duo uygulaması başta da belirttiğimiz gibi bazı ülkelerde indirilebilir durumda. Türkiye’de de kısa süre içinde indirilmeye başlanması bekleniyor. Play Store üzerinden kayıt yapılarak ilgili uygulama markete geldiğinde size haber verilmesini sağlayabiliyorsunuz.
Teknoloji şirketi Google’ın kendi görüntülü görüşme uygulamasını sonraki nesil Android cihazlarda önyüklü olarak sunma olasılığının da yüksek olduğunu belirtelim.
Gelişmeleri aktarmayı sürdüreceğiz… 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:52
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕