Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Google Emin Adımlarla Sağlık Sektörüne Giriyor

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Google Emin Adımlarla Sağlık Sektörüne Giriyor

Sağlık sektöründen nemalanmayan teknolojik şirket neredeyse kalmadı. Google'da kullanıcıların sağlık verilerini telefon üzerinden takip etmek üzere çalışmalarına başladı.

Akıllı telefonların bulaşmadıkları sektör kalmadığı gibi dev teknoloji şirketleri de onlardan geri kalmıyor. Özellikle Google, yeni yatırımıyla sağlık sektöründe adından çok söz ettireceğe benziyor. Dev arama motoru,  Seattle’da kurulan Senosis isimli bir startup kuruluşu satın alarak, sağlık ile ilgili tüm verileri telefon üzerinden analiz etmek için çalışmalara hız verdi.
Senosis, aslında cep telefonlarının donanımlarını kullanarak, kullanıcıların sağlık verilerini analiz edebilen uygulamalar geliştirmek üzere kurulmuş, oldukça genç bir yapı. Şirket daha önce cep telefonu kamerasından kan verilerini ölçebilen uygulamalarıyla tanınıyordu. Senosis,özellikle bebeklerin sağlık sorunları konusunda verdiği erken teşhis ve analizlerle de gündemdeydi.
Google, bu tür sağlık verileri elde etmek için daha önce kendine ait DeepMind şirketi ile ortak çalışarak, göz hastalıklarını teşhis ve tespit etmek üzere birçok klinik deney de yapmıştı. Bundan dolayı, aslında Google tamamen bilinmeyen sulara açılıyor demek yanlış olabilir.
Görünen o ki, aslında Google deneysel olmayıp, daha profesyonel yatırımlarla bütünleşme prensibini, sağlık sektöründe de kararlı ve emin adımlarla sürdürmeye devam edecek.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:23
Paylaş: