Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google Üniversite Seçimim” ile sanal kampüs turu

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,129 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Üniversite tercihleri için sayılı gün kaldı. Milyonlarca üniversite adayı, hayalindeki bölüm ve okullar için tercihlerini belirleme aşamasında. Tam da bu noktada öğrencilere yardımcı olmayı hedefleyen dijital gelişmeler dikkat çekiyor. Üniversiteye hazırlanan gençlerin ihtiyaçlarına yönelik olarak sunulan “Google Üniversite Seçimim’’ platformu, 26 Temmuz – 2 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek tercih dönemine sayılı günler kala üniversite adaylarının başvuru rehberi olmaya amaçlıyor.
Türkiye ve KKTC’deki 210 üniversiteyi ve 10 binden fazla bölümü tüm detaylarıyla tanıtan platformu kullanan adaylar, 360 derecelik panoramik sanal tur ile çok sayıda üniversite kampüsünü oturduğu yerden gezebiliyor.
Google ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nün (YEĞİTEK) eğitimde teknolojinin etkin kullanımını hedefleyen projesi “Üniversite Seçimim” platformunda kullanıcılar, Türkiye ve KKTC’de bulunan 127’si devlet, 83’ü vakıf olmak üzere toplam 210 üniversitenin ve 10 binden fazla bölümün bilgilerini ayrıntılı biçimde inceleyebiliyor.
Dilerlerse tüm üniversiteleri, dilerlerse aramayı sınırlandırarak sadece eğitim almak istedikleri şehirdeki üniversitelerin bilgilerine ulaşan gençler, burs olanaklarını da yine bu platform üzerinden öğrenebiliyor.

40’tan fazla üniversiteye sanal tur
Google Üniversite Seçimim rehberinde yer alan 40’tan fazla üniversite ise kullanıcılara Google StreetView ile 360 derecelik panoramik sanal tur imkanı sunuyor. Google hesaplarına giriş yapanlar bu farklı deneyimi kişiselleştirme imkanına da sahip oluyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:45
Paylaş: