Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Google ve Walmart’tan Dev Ortaklık

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Google ve Walmart’tan Dev Ortaklık

Walmart
müşterileri, Google Home cihazını kullanarak sesli komut yöntemi ile sipariş verebilecekler. Walmart hizmetin ücretsiz olacağını söylerken, Eylül ayının sonunda müşterilerin bu hizmetten yararlanabileceğini açıkladı.

Walmart, dünya çapında şubeleri olan bir Amerikan parakende mağazası. Sektördeki en önemli rakibi e-ticaret devi Amazon ile rekabeti güçlendirmek isteyen Walmart, Google ile iş birliği yapacak. Walmart müşterileri, Eylül ayı sonunda mağaza hesaplarını Google’ın servisleri ile bağlantılı hale getirerek yüzlerce ürünü sesli komut yöntemi ile sipariş edebilecekler. Müşteriler bu hizmeti, Google’ın geçtiğimiz yıl tanıttığı Google Home aracılığıyla yapacaklar.
Google Home, tüm Google servislerini destekleyen ve bağlı olduğu tüm akıllı cihazlarla etkileşim halinde çalışan bir sesli asistan. Mikrofonları sayesinde sesi algılayarak Google servislerine ileten Google Home ile evinizdeki ışıkları açıp kapatmaktan yemek siparişi vermeye kadar her işinizi halledebiliyorsunuz.
Ayrıca Google Home, son güncelleme ile Google Play Music ve Spotify Premium’un ardından Spotify’ın ücretsiz hesaplarıyla da entegre olabilecek. Amazon.com, Walmart’ın en büyük rakibi olmasının yanında, Google’ın da sesli komut servislerindeki en önemli rakiplerinden biri.
Google Home, Amazon tarafından üretilen akıllı hoparlör Echo tarafından uzun süre sürklase edilmişti. Bakalım Walmart ve Google’ın bu ortaklığı, Amazon'u ve Echo’yu alt etmeye yetecek mi?

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 19:01
Paylaş: