Google’ın ‘sonraki’...
 
Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Google’ın ‘sonraki’ işletim sistemi Fuchsia yolda!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
966 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Google; Android, Chrome OS derken işletim sistemlerine bir yenisini daha dahil etmeye hazırlayor. Fuchsia adıyla geleceği kaydedilen işletim sisteminin en önemli özelliği Magenta adlı çekirdek sistemine sahip olması.
Böylelikle Google, ilk kez Linux haricinde bir çekirdek sistemini temel alan işletim sistemi geliştiriyor.
Peki Google neden yeni bir işletim sistemi geliştiriyor? Yanıtı sınırların aşılmak istenmesi şeklinde özetlenebilir. Detaylar şöyle…
Linux multimedya, GPS aygıtları gibi gömülü donanım yapıları için uygun değil; akıllı telefon ve bilgisayarlarda kullanılabiliyor.
Bir yandan kendi kendine gidebilen otomobillerin de arasında yer aldığı birbirinden inovatif teknolojiler sunmaya hazırlanan Google açısından bu sınırlamanın aşılmasını sağlayacak yazılım ise Fuchsia olacak gibi görünüyor. Çünkü Fuchsia, gömülü sistemlerde de çalışabilecek.
Öte yandan söz konusu işletim sistemi için Google’ın yolun çok başında olduğunu belirtmek gerekiyor. Teknoloji şirketinin Fuchsia’yı önümüzdeki birkaç yılın sonunda kullanıma sunması bekleniyor.
Google, Android işletim sistemi ile dünya üzerinde milyarlarca cihazda kullanılıyor. Chrome OS çok daha düşük seviyede olmakla birlikte halen tercih ediliyor. Otoritelere göre ise Fuchsia, günün birinde Android’in de yerini alabilir.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 15:57
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕