Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Gorilla Glass 5’e sahip ilk akıllı telefonlar

#Bilal
(@bilal)
Saygın ÜyeHemen herkesin teknolojik korkulu rüyalarının başında akıllı telefonların düşmesi, cepte ya da çantadaki metal cisimler (örneğin anahtarlık) tarafından ansızın çizilmeleri gelir. Kimi kullanıcılar için ekranı çizik, çatlak halde kullanım ya da masraf anlamına gelen bu handikaplara yönelik olarak geliştirilen çözümlerden biri de Corning firmasının Gorilla Glass adını alan ekran kaplamaları. Samsung, HTC gibi markalarla yürütülen işbirlikleri ile önceden cihazlara entegre halde gelen Gorilla Glass için yeni bir sürümün duyurusu yapıldı.
Gorilla Glass 5 adıyla gelen yeni versiyonun, öncülüne (Gorilla Glass 4) göre daha dayanıklı olduğu kaydedilirken, 1,5 metreden düşmeye karşı dayanıklı olduğu ve daha az parmak izi tutacağı da bildirildi. Ayrıca yeni koruma yapısına sahip ilk cihazlar da duyuruldu. Samsung ve Apple, Gorilla Glass 5’li modellerle tüketicilerin karşısına çıkacak…

Buna göre önümüzdeki süreçte tanıtılacak Samsung Galaxy Note 7 ve Apple iPhone 7 modelleri, Gorilla Glass 5’e sahip olacak. Daha dayanıklı ekranlara sahip olacak akıllı telefonlar, yılın kalan bölümünün en önemli iki modeli ve rekabete yeni bir soluk getirmeleri yönünde beklentiler var. Note 7’nin Ağustos ayının başında tanıtılacağı açıklanmıştı, Apple’ın iPhone 7’yi ne zaman tanıtacağı ise henüz netlik kazanmış değil. Şirketin her sene olduğu gibi bu sene de yeni iPhone serisi modellerini eylül ayı içerisinde tanıtması bekleniyor.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:31
Paylaş: