Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Güneş Tutulması Korkunç Bir Felaket Senaryosuyla Geliyor

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Güneş Tutulması Korkunç Bir Felaket Senaryosuyla Geliyor!

Son 10 yılın hakkında en çok konuşulan gökyüzü olayı Güneş tutulması, 21 Ağustos'ta yaşanacak. Ancak, bu tutulma esnasında Dünya'ya başka bir gezegenin çarpacağı iddiaları gündemi meşgul ediyor.

Basında yer alan iddialara göre, 21 Ağustos'ta ‘Nibiru’ adlı dev bir gezegenin Dünya’ya çarpacağı haberleri rahatsızlık yaratıyor. Oysa, konuyla ilgili en yetkili merci olan NASA, bu iddiaları kesin olarak yalanlıyor. NASA'nın yaptığı tek uyarı, bu olayı izleyenlerin Güneş'e çıplak gözle bakmaması oldu.

Ancak biliyoruz ki, en eski medeniyetlerden bu yana Güneş tutulması, sürekli felaket habercisi olarak tanımlanmış, türlü kehanetlere kaynak olmuş bir gökyüzü olayından başka bir şey değil. Bu senaryoarın halkalarına en son eklenen hikaye ise İngiliz nümerolojist David Meade'ye ait bir teori oldu Bu bilim insanının ortaya attığı kuramda, tutulma esnasında ‘Nibiru’ adlı gizemli dev bir gezegenin Dünya’ya çarpacağı ve insanlık tarihinin sonunun geleceği savunuluyor.

Bir başka teoriye göre, Dünya’ya çarpacağını iddia edilen Nibiru adlı gezegenin yeryüzüne Güney Kutbu bölgesinden yaklaştığı için NASA tarafından izlenemiyormuş.

Tam Güneş tutulmasının en net Kuzey Amerika’dan izlenebileceği bir gerçek. Bu gökyüzü fenomeni 2 dakika 45 saniye sürecek. Tutulma, geceye denk geldiği için Türkiye’den görülmeyecek.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 00:47
Paylaş: