Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
HP, Yeni Ekran Teknolojisiyle Görsel Casusluğa Son Veriyor!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,039 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Dizüstü bilgisayarınızla ilgilenirken yanınızdakilerin sizi izlemesinden rahatsız oluyorsanız, bu soruna çözüm getiren HP’nin yeni ekran teknolojisini görmenizde fayda var.

Dizüstü bilgisayarların, taşınabilirlik ve diğer konularda sayısız avantaj sunması bir gerçek. Bulunduğunuz herhangi bir yerden işlerinizi hallederken ya da internette gezinirken, birinin arkanızdan sizi izlediğini veya yanınızdakinin ekrana baktığını düşünmek bile can sıkıcı olabiliyor. Eğer, duvara sırtınızı yaslayıp bilgisayar kullanmaya devam edecekseniz bu soruna kendi çözümünüzü bulabilirsiniz. Fakat, HP’nin Sure View teknolojisini duyduktan sonra tüm bunlarla uğraşmanıza gerek kalmayacağına garanti verebiliriz.

Üçüncü parti ekran filtreleri üreten 3M şirketi ile ortaklık kuran ve oldukça akıllı bir çözüm üreten HP, Sure View teknolojisiyle ekranı sadece dik açıda görebilmenize imkan tanıyor. Yani bu da demek oluyor ki, siz bilgisayarın karşısında otururken ekranı oldukça net bir şekilde görebiliyorsunuz. Ancak, hemen yanınızda oturan herhangi bir kişi ekranı siyah bir şekilde görebiliyor. Bir bakıma, para çekme makinelerindeki ekranlarda olduğu gibi bir çözüm sunuluyor diyebiliriz.

Son olarak, bu gizlilik filtresi klavye üzerinden kolayca açılıp kapatılabiliyor. Ve söylenenlere göre ilk olarak önümüzdeki ay satışa çıkacak olan EliteBook 1040 ve EliteBook 840 modellerinde bu teknolojiyi görebileceğiz.

 
Gönderildi : 10 Eylül 2016 03:48
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕