Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

HP'den Overclock Destekli Oyuncu Bilgisayarı: Omen X

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

HP'den Overclock Destekli Oyuncu Bilgisayarı: Omen X

HP şirketinin ilk overclock destekli oyuncu laptopu olan Omen X, bugün Gamescom 2017'de tanıtıldı. Omen X, pek çok özelliği tek çatı altında barındırmasıyla ön plana çıkıyor. Overclock yapabilme, RGB aydınlatmalı mekanik klavye ve çok güçlü fanlara sahip olan Omen X'in, teknik özellikleri de oldukça başarılı.

17.3 inç'lik Full HD veya 4K olarak kullanabileceğiniz ekranı, 120Hz ve Nvidia G-Sync teknolojisi ile maksimum yenileme hızını kullanıcılara sunuyor. Intel'in i7-7700HQ işlemcisinden gücünü alan Omen X, model tercihine göre GTX 1070 veya GTX 1080 yongasını kullanıyor. Fabrika çıkışı hız aşırtmalı olan ekran kartları 8GB bellek bulunduruyor.

Yine aynı şekilde RAM kapasitesininde de DDR4 olmak üzere, 16GB veya 32GB seçenekleri sunan Omen X, 1TB harddiski içerisinde bulunduruyor. Ayrıca HP, Omen X'de RAM ve depolama alanında kullanıcılara değiştirilebilir bir panel sunuyor. 

Tasarım olarak modern bir görünüme sahip olan Omen X, RGB aydınlatmalı ve programlanabilir mekanik bir klavye barındırıyor. Ayrıca surround ses için DTS Kulaklık desteği, Bang&Olufsenn imzalı stereo hoparlör ve daha hızlı depolama için bir RAID 0 seçeneğini kullanıcılara sunan dizüstü, iki adet Thunderbolt 3 girişine de sahip.

Omen X dizüstü bilgisayar, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da kasım ayında 2799 Euro (yaklaşık 3300 dolar) fiyat etiketiyle pazardaki yerini alacak.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 19:58
Paylaş: