Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Huawei, Türk Üniversite Öğrencilerine Çin'de Teknoloji Eğitimi Verecek

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Huawei, Türk Üniversite Öğrencilerine Çin'de Teknoloji Eğitimi Verecek


Huawei'nin sosyal sorumluluk projelerinden Geleceğin Tohumları Programı'na katılacak 10 üniversite öğrencisi, Çin'de teknoloji eğitimi alacak.

Çin merkezli teknoloji şirketi Huawei’nin küresel sosyal sorumluluk projelerinden biri olan "Geleceğin Tohumları 2017" programına Türkiye'den 7 üniversite katılıyor. Bu katılım sonucunda 10 öğrencinin Çin'de teknoloji eğitimi alacağı açıklandı.
Şirketlerin sosyal sorumluluk alarak öğrencilerin yetişmesine yardımcı olmalarının önemli olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Muammer Yıldız, "Türk çocuklarının Çin’e eğitime gitmesi, bizim temel hedeflerimiz açısından çok önemlidir. Bunu destekliyoruz. Sivil toplum ve şirketler tarafından yapılan bu çalışmaların artmasını da istiyoruz." diye konuştu. Huawei'nin başlattığı sosyal projenin, Türk gençlerinin yeteneklerini sergilemeleri için bir platform oluşturduğunu belirten Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu Hongyang, benzeri tüm sosyal sorumluluk projelerini desteklediğini anlattı. Huawei Türkiye Genel Müdürü Li Shen, Çin ve Türkiye arasındaki iş birliğinin, eğitimin geliştirilmesine büyük katkıda bulunduğunu belirterek, söz konusu programın Huawei'nin uzun soluklu projelerinden biri olduğunu ifade etti.
Söz konusu program; Boğaziçi Üniversitesi, Ege Üniversitesi, Ortadoğu Teknik Üniversitesi, İhsan Doğramacı Bilkent Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Altınbaş Üniversitesi ve Koç Üniversitesi olmak üzere 7 üniversiteden 10 öğrencinin katılımıyla başladı. Program, 9-23 Eylül arasında Çin'de düzenlenecek ve listede adı geçen üniversitelerin öğrencileri Çin'e giderek, bu ülkenin kültürünü tanıma ve teknoloji eğitimi alma imkanı bulacaklar.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 16 Ağustos 2017 23:26
Paylaş: