Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
IBM Watson, siber suçlara karşı!

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
959 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 IBM Security, şirketin kognitif teknolojisinin yeni bulut tabanlı bir sürümü olan ve bir yıllık bir araştırma projesi kapsamında güvenlik dili konusunda eğitilen Watson for Cyber Security sistemini tanıttı. IBM, sistemin daha da ölçeklendirilmesi için IBM’in kognitif sisteme öğretmiş olduğu güvenlik verisi derlemini önemli ölçüde genişletmek üzere sekiz üniversite ile işbirliği yapmayı planlıyor.
Watson for Cyber Security sisteminin eğitilmesi, kognitif güvenlik alanında ilerleme kaydedilmesi açısından kritik bir adımı teşkil ediyor. Watson, güvenlik araştırması bulgularının farklarını öğreniyor ve bir başka biçimde gözden kaçırılabilecek, gizli kalmış siber saldırıların ve tehditlerin kalıplarını ve kanıtlarını keşfedebiliyor. IBM, gelecek sonbahardan itibaren Watson’u siber güvenlik dili konusunda daha fazla eğitmek için önde gelen üniversitelerle ve bu üniversitelerin öğrencileriyle birlikte çalışmayı planlıyor. Bu üniversiteler arasında: California State Politeknik Üniversitesi, Pomona; Pennsylvania State Üniversitesi; Massachusetts Teknoloji Enstitüsü; New York Üniversitesi; Maryland, Baltimore County Üniversitesi (UMBC); New Brunswick Üniversitesi; Ottawa Üniversitesi ve Waterloo Üniversitesi bulunuyor.
IBM’in bu projesi, siber güvenlik alanındaki giderek artan yetkin personel açığının çözülmesine yönelik öncü bir kognitif güvenlik projesinin önemli bir parçasını oluşturuyor. IBM’in çabaları, güvenlik analistlerinin veri, gelişmekte olan tehditler ve çözüm stratejileri arasındaki bağlantıları otomatikleştiren kognitif sistemleri kullanma yeteneklerini geliştirmeye yönelik olarak tasarlandı. IBM, bu yılın sonlarına doğru IBM Watson for Cyber Security sisteminden yararlanan yazılımların beta sürümlerini üretim ortamında devreye almaya başlamayı planlıyor. 

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:09
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕