Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
İddia: Apple, Pokemon GO ile gülecek

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
844 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Apple’ın Pokemon GO’nun (resmi adı Pokémon Go) tüm dünyada yakaladığı yüksek popülarite etkisiyle ciddi ve ‘beklenmedik’ bir gelir modeliyle karşı karşıya kalacağı belirtiliyor. Önde gelen teknoloji otoritelerine göre mobil oyunun 3 Temmuz 2016’da App Store’da boy göstermesinin ardından Apple’a 3 milyar dolar gelir kazandırmasının önünde herhangi bir engel yok…
Analistler, Pokemon GO’nun başarısının Apple’ın sonraki finansal bilanço raporuna da pozitif etkilerle yansıyacağına işaret ediyorlar. Teknoloji şirketi, tüm zamanların en yüksek App Store gelirlerini açıklayabilir. Bilindiği üzere ücretsiz olarak indirilebilen oyunun –uygulama içi satın alım- opsiyonları bulunuyor ve yapılan her işlem de Apple’a yüzde 30 oranında kasaya giren meblağa şeklinde yansıyor. Örneğin 1 dolarlık bir satın alımdan Apple, 30 cent gelir elde ediyor.
Türkiye’ye dair beklentiler
Pokemon GO’daki bazı uygulama içi satın alım fiyatları ise dikkat çekici. Örneğin 100 PokeCoin için 0.99 dolar belirlenmiş durumda. Türkiye’de de 0.59 TL’den başlayan fiyatlarla Pokemon GO’daki çeşitli satın alımlarının sunulması bekleniyor.
Zincirleme reaksiyon 
Pokemon efsanesi, zincirleme bir reaksiyon halinde çeşitli unsurlara katkı sağlacak gibi görünüyor. Oyunun App Store, Google Play gibi uygulama mağazalarının yanı sıra donanım alanında da etkilerinin artmaya devam ettiği dikkatlerden kaçmıyor.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:34
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕