Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
İddia: iPhone 7’nin pil kapasitesi 1960 mAh olacak

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,050 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 iPhone 7 pil kapasitesinin, iPhone 6s’e göre daha yüksek olabileceği iddiaları gündeme gelmiş durumda. İşte detaylar…
Eylül ayında tanıtılması beklenen Apple’ın 2016’daki en önemli mobil cihazı iPhone 7’ye dair iddia ve sızıntı bilgilerin sayısından hatrı sayılır bir artış yaşanıyor. Cihazın olası özellikleri, hemen her gün çeşitli şekillerde küresel ve yerel teknoloji basınında kendisine yer buluyor. Son dönemin öne çıkan iddiası ise daha önce de çok sayıda tahmin ve paylaşımı doğru çıkan @OnLeaks kaynaklı. Konu ise iPhone 7 pil kapasitesi ile ilgili. İlgi çekici bir detay söz konusu…
Buna göre Apple’ın sonraki akıllı telefonu 1960 mAh pil kapasitesine sahip olabilir. Daha önceki model iPhone 6s’in söz konusu özelliğinin 1715 mAh olduğu gözönüne alındığında hatrı sayılır bir artışa işaret edildiği görülüyor. iPhone 7’deki kamera ve ekran teknolojilerinin geliştirilmesi yönündeki beklentilerle de örtüşen bu iddianın yanı sıra iPhone 7 Plus’taki pil kapasitesinin de 2100 mAh olabileceği tahmin ediliyor.
1 saat daha uzun şarj dayanıklılığı
Apple’ın pil kapasitesindeki artışla, önceki nesil modellerinde görülen kullanım süresinin benzerini sunmak istediği düşünülüyor. 255 mAh’lık artışla birlikte 1 saate kadar daha uzun şarj dayanıklılığının da söz konusu olabileceği belirtiliyor. Elbette bunlar iPhone 7 öncesi ortaya çıkan resmi olmayan bilgiler. Nihai özelliklerin merakla beklenen cihazların tanıtımıyla birlikte netleşeceğini belirtelim.

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:44
Paylaş: