Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
İddia: MacBook Pro 2016 dokunmatik panelle gelebilir

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
882 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Apple’ın MacBook Pro 2016 için teknoloji dünyasının karşısına çıkacağını model tam olarak yukarıdaki gibi olabilir. Yani bir dokunmatik panel söz konusu. İddialar önde gelen teknoloji platformlarında yoğun şekilde yer alıyor ve beklentilerin elbette güçlü kaynaklara dayandırıldığı belirtiliyor.
Peki olası MacBook Pro dokunmatik paneli ne gibi özelliklere sahip olacak? Aslında teknolojik olarak ilk bakışta devrim yaratacak bir yenilik yok gibi görünüyor, bir panel ve burada yer alacak ses açma-kapama kontrolü gibi şeyler… Ancak işin farklı boyutlarının da geleceği iddia ediliyor. Bu panele özel uygulamalar ve elbette sesli asistan Siri.
Siri, iPhone cihazlarında deneyimlenen bir özellik. Sesli bir asistan özetle ve 2016 yılı MacBook Pro modelinde en sükse özellik olacağı kaydediliyor. Hava durumu ne ya da yol durumu nasıl gibi sorularınıza yanıtlar gelebilir Mac bilgisayarınız üzerinden özetle. Bir diğer konu da Finder’daki standart özelliklerin dokunmatik panele taşınması şeklinde. Uygulama kısayolları ve bazı sık kullanılan Mac özellikleri de yine bu yeni nesil ekran üzerinden kontrol edilebilir.

Apple, WWDC 16 tarih ve saat (ABD için) bilgilerini paylaştı;
etkinlik 13 Haziran’da başlıyor.

Apple’ın konuya ilişkin henüz bir yorumu, açıklama ya da yanıtı gündeme gelmiş değil; ancak önümüzdeki günlerde başlayacak WWDC (Geliştiriciler Konferansı) 16 adlı etkinlik kapsamında sürprizlerle karşılaşılması olası.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:01
Paylaş: