Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Instagram yarım milyarı gördü

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
923 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Instagram paylaşılan yeni verilere göre aylık 500 milyon kullanıcıya ulaştı. Bu rakama dair dikkat çekici istatistik ise kullanıcıların 310 milyonunun ayda en az bir kez sosyal medya platformuna giriş yapıyor olması. Yapılan açıklamada Instagram kullanıcılarının yüzde 80’inin ABD dışındaki ülkelerden olduğu da kaydedildi. Instagram’ın kullanıcı tabanında, son dönemdeki yükseliş dikkat çekici…

Eylül 2015’te 400 milyon kullanıcıya ulaştığını duyuran Instagram, son bilgiler ışığında 9 ay sonrasında kullanıcı tabanını 100 milyon artırmış oluyor. Yükselişin temeli ise Facebook…
Rekor büyüme
İki sene önce Facebook tarafından satın alınan fotoğraf paylaşım ağı, bu aşamadan sonra adeta rekor seviyede yükseldi. Bir diğer Facebook satın alınımı olan WhatsApp’te de benzer durum görülüyor; son açıklamalar anlık mesajlaşma uygulamasının 1 milyar kullanıcıya ulaştığı yönünde.

 Mark Zuckerberg’ten konuya dair paylaşım ve sonrası…
Konuyla ilgili olarak Facebook hesabından bir paylaşımda bulunan Facebook CEO’su Mark Zuckerberg, ‘Her ay, 500 milyon insan, Instagram kullanıyor – günlük 300 milyon. Bu, Kevin Systrom ve Mike Krieger’in vizyonudur. Ayrıca dünyalarını bize açan, büyük etkinliklerden günlük hayatlarına kadar bizlerle olan milyonlara teşekkürler. Instagram’ı böyle güzel bir mekan yapan üyelerimize teşekkürler!’ ifadelerini kullandı.
Öte yandan paylaşımın altında görülen ‘genelde o kullanıcı sayısının çoğu spam ve reklam hesaplar’, ‘spam hesapları silin’ şeklindeki yorumların fazlalığı dikkat çekti. 

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:36
Paylaş: