Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Instagram’a çeviri özelliği geliyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,072 Görüntüleme
#Bilal
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Ülkemizde de kullanımda olan Google’ın dil çevirisi özelliği biliniyor. Ayrıca Twitter gibi bazı sosyal ağlarda da benzer özellikler söz konusu. Ve Instagram’da çeviri özelliğini sunan platformlar arasına dahil oluyor…
Temelde kullanıcının kendi dili dışındaki bir metnin çevirisini basit adımlarla görmesi şeklindeki bu yapının Instagram’da da kullanıma sunulacağı resmi olarak duyuruldu. Aktarılan bilgi, fotoğraf ve video paylaşım ağının 500 milyon kullanıcı ve 300 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip olunduğu duyurularıyla birlikte geldi.
Temmuz ayında kullanıma sunulacak
Yeni çeviri özelliği, Instagram’da İngilizce yazılmış bir açıklamanın örneğin Türkçe olarak görülebilmesini mümkün kılacak. Temmuz ayı itibarıyla kullanıma sunulacağı bildirilen söz konusu özellik için ilk olarak hangi dillerin destekleneceği ise henüz bilinmiyor. Öte yandan İngilizce, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Almanca gibi dillerin ilk aşamda birbirleri arasında çeviri hizmetinin sunulması beklentiler arasında.
Beklenen bir özellikti
Instagram, yarım milyarı aşkın kullanıcıya ulaşmış durumda ve bu sayının yüzde 80’i’de ABD dışındaki ülkeleri kapsıyor. Dolayısıyla ağın, son derece evrensel bir platform olma özelliğini gelişerek devam ettirdiği görülüyor.
Kullanıma sunulacağı bildirilen yeni çeviri özelliği ile birlikte Instagram’da görülen ağırlıklı olarak İngilizce paylaşımlar, birçok dilde okunabilecek. Elbette çeviri özelliğinin nasıl bir başarımla sunulacağı konusu şimdilik spekülasyona açık durumda. Beklentiler ise olumlu yönde.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:32
Paylaş: