Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Instagram’dan video paylaşımlarına dair iki çarpıcı veri

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,117 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Fotoğraf ve video paylaşımı günümüz dijital yaşam biçimleri açısından olmazsa olmaz noktasında yer alıyor. Her gün yüz milyonlarca kişi tarafından milyarlarca fotoğraf ve video, çok sayıda internet/yazılım platformu üzerinden başka kişilerle paylaşılıyor. Kimi zaman canlı yayınların da dahil olduğu yoğun etkileşimin büyük bir trend olduğu bir gerçek. Instagram ise, tıpkı Facebook, YouTube ve Twitter gibi konunun öncü sahaları arasında yer alıyor. İlk önce fotoğraf paylaşımı ile adından söz ettiren ağı, günümüzde video paylaşımı konusunda da söz sahibi yapılardan biri. Resmi olarak paylaşılan son verileri de bu yöndeki gelişimin önemli göstergeleri şeklinde görülebilir…
Buna göre Instagram’da video izleme süresi geçtiğimiz altı aylık dilimde artmış durumda. Yüzde 150 gibi son derece çarpıcı bir oranda görülen gelişim, kullanıcıların uygulama içinde izlediği videolarda daha fazla vakit geçirdiklerini ortaya koyuyor. Öte yandan paylaşımlarda video uzunluğu sürelerinin de yüzde 400 oranında arttığı kaydediliyor. Örnek vermek gerekirse, altı ay önce ortalama 2 saniyelik videolar kaydedip bunları paylaşan bir kimse, artık 8 saniyelik videolar yükleyip paylaşıyor.
Kullanıcı sayısı yarım milyara ulaşan Instagram, günümüzün en önemli sosyal ağları arasında. Platform, gerek multimedya açısından gerekse bilgi paylaşımı yönünden dünyanın her yerinde yoğun şekilde tercih ediliyor. Türkiye’deki Instagram kullanımının da gittikçe arttığı, kullanıcı tabanının genişlediği tahmin ediliyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:27
Paylaş: