Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Intel 100 Araçlık Otonom Araba Filosu Test Edecek

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Intel 100 Araçlık Otonom Araba Filosu Test Edecek

Intel, Mobileye firmasını satın aldığından bu yana, otonom araçlarla ilgili kulvarda kendini gösterebilmek için acele ediyor.

Hatırlarsanız Mobileye, sürücüsüz otomobiller üzerinde çalışan en önemli şirketlerinden biriydi ve Intel tarafından 15.3 milyar dolara satın alınmıştı. Çok yakın bir zaman içinde Mobileye sensörleri, haritalama ve sürüş altyapısında Intel'in bilgi işlem platformu, veri işleme merkezi teknolojisi ve 5G kablosuz iletişim platformuyla entegre olacak. Intel, bu özellikleri bir kotada birleştirerek geliştireceği otonom araçların, hiçbir müdahaleye gerek kalmaksızın kesintisiz sürüş gerçekleştirebilmesini hedefliyor.

Bu hedefleri doğrultusunda Intel, kendisine bir otonom sürüş araçları filosu geliştirdiği açıkladı. Filonun çok yakında gerçekleştireceği bir demoyla beraber Intel, kendi kendine sürüş yapabilen arabalarının haritalama ve güvenlik özellikleri de dahil olmak üzere, gerçek dünyada nasıl davranacaklarını potansiyel müşterilerine anlatacak. Intel, söz konusu filosunu 2017 yılının sonuna kadar yetiştirmeyi planlıyor. İlk etapta 100 kadar aracın asfalta değmesi hedefleniyor. 

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 01:06
Paylaş: