Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

IObit Malware Fighter 5 Çıktı, Şimdi WannaCry Düşünsün!

Specialist
(@specialist)
Aktif Üye

Güvenilir bir sistem ve güvenlik yazılımı sağlayıcısı olan IObit, kullanıcıların son günlerde korkulu rüyası olan WannaCry ile savaşmak için bugün IObit Malware Fighter 5'i piyasaya sürdü. Güvenlik yazılımı, kullanıcıların bu gibi fidye virüslerinden korunmasına yardımcı olacak.

Geçtiğimiz Cuma günü WannaCry virüsü küresel bir felaket yarattı. Bazı kaynaklara göre bu fidye virüsü 150 ülkede 200 binden fazla bilgisayara yayılmış durumda. WanaCry temelinde bir fidye yazılımı. Şifreleyici ve kilitleyici olmak üzere iki türü bulunuyor. Şifreleyici türü, bulaştığı bilgisayardaki her türlü veriyi şifreliyor ve kullanıcının bunları açmasını engelliyor. Kilitleyici türü ise, bilgisayarların kilitlenmesine ve sadece dosyaların değil, tüm sistemin erişilemez hale gelmesine neden oluyor.

IObit Malware Fighter teknolojisi ekibi, tehlike ortaya çıktıktan sonra IObit Anti-Ransomware motorunda acil bir güncelleme yaptı. Yeni motor ile IObit Malware Fighter 5, kullanıcıları WannaCry fidye yazılımına karşı gerçek zamanlı koruyacak, saldırıların tespit edilmesine ve tehditlerin tamamen ortadan kaldırılmasına yardımcı olacak. 

Ayrıca, IObit Malware Fighter 5'de bulunan Bitdefender anti-virüs motoru ve anti-ransomware motoru ile kullanıcılar, en son yayınlanan veritabanına kolaylıkla güncelleme yapabilir ve WannaCry'a karşı iki kat koruma sağlayabilir.

IObit Ürün Müdürü Bing Wang yeni yazılımlarıyla ilgili olarak, "WannaCrypt gibi en yeni riskleri ve tehditleri tespit ettiğimiz zaman olabildiğince hızlı yanıt vermek için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Ancak veritabanımıza dahil ettiğimiz tek şey bu değil. YeaDesktop, MyStartab, Kyubey vb. gibi yeni tehditler de dahil edilerek kullanıcılarımızın bilgisayarlarını her türlü riskten koruyabileceğiz" dedi.

IObit Malware Fighter 5 Nedir?

IObit Malware Fighter 5, kötü amaçlı yazılımları ve diğer güvenlik tehditlerini tespit eden ve kaldıran gelişmiş bir güvenlik ve tarayıcı koruma programıdır. IObit Malware Fighter 5, dünyanın önde gelen markalarından Bitdefender'ın anti-virüs motorunu entegre ederek ve gelişmiş IObit Malware Fighter motoruyla birleştirerek çok kapsamlı ve güvenilir bir güvenlik çözümü sağlayabiliyor. IObit Malware Fighter 5, yeni anti-ransomware motoru, kamera koruma ve indirme koruması ve büyük ölçüde geliştirilmiş sörf koruması, reklamları kaldırma özelliği ile en yeni casus yazılımları, reklam yazılımlarını, truva atlarını, keyloggersları, botları, solucanları ve korsanları tespit edebilir ve kaldırabilir.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 19 Mayıs 2017 03:18
Paylaş: