Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
iOS 10 güvenli olmayan WiFi ağlarına bağlanırken sizi uyaracak

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,077 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Yeni iOS 10, güvenilir olmayan bir Wi-Fi ağına bağlanmaya çalıştığınızda sizi uyaracak. İşte detaylar…
İlk kez geçtiğimiz Haziran ayında beta olarak sunulan iOS için final sürümüne dair geri sayım başladı. Eylül ayında iPhone, iPad ve iPod touch için gelmesi beklenen iOS 10’un en önemli yeniliklerinden biri de WiFi ağlarına dair güvenlik merkezinde…
WiFi üzerinden güvenilir olmayan bir ağa bağlanarak internet erişimi sağlamanın, kişisel verilerin korunması açısından kötü bir fikir olduğu bilinen bir gerçek. Apple’ın yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 10’a eklenen bir özellik ile güvenli olmayan bir ağa bağlanırken, verilerinizin ve ağ trafiğinizin koruma altında olmadığı ile ilgili bir uyarı alacaksınız. İleri teknoloji meraklısı olmayanlar için iPhone telefonlarda karşılaşabilecekleri bu yeni uyarı, büyük bir adım olarak nitelendiriliyor.

Şifrelenmemiş bir ağ üzerinden veri alma ve gönderme tehlikesi göz ardı edilemez. Dosyalar, kredi kartı bilgileri, şifreler ve fotoğraflar gibi bir çok kişisel veri kötü niyetli kişilerce, ağ üzerinde üçüncü parti yazılımlar kullanılarak çalınabilir.
Eklenen bu yeni güvenlik özelliği ile, iOS 10 kullanıcısı güvensiz bir WiFi ağına bağlanmayı denediğinde “Açık ve güvensiz bir ağa bağlanmak tüm ağ trafiğinizi açığa çıkarabilir.” şeklinde bir “Güvenlik Tavsiyesi” ile uyarılacak. Yeni nesil mobil işletim sistemi iOS 10 ayrıca, bu şifrelenmemiş ağın mümkünse AES (WPA2) ile şifrelenmesi gerektiğini de önerecek. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:22
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕