Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
iPhone Dokunmatik Sorunu ile Gündemde

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,084 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

Son zamanlarda Apple'ın başı ciddi bir sorunla dertte gibi görünüyor. Dünyanın dört bir yanında kullanıcılar dokunmatik panelin çalışmamasından şikayet ediyor.

Bir tasarım eksikliğinden dolayı iPhone 6 ve iPhone 6 Plus dokunmatiközelliklerini kaybediyor. iPhone 7'yi duyurma hazırlığında olan Apple, son zamanlarda ilginç bir sorunla uğraşıyor.

Dünyanun dört bir yanındaki iPhone kullanıcıları iPhone 6 ve iPhone 6 Plus model akıllı telefonlarını dokunmatik panelin çalışmaması şikayetiyle teknik servise bırakıyor.

Ekranın üst bölümünde oluşan gri renkli ölü bölge telefonun tüm dokunmatik fonksiyonlarını bozuyor. Bu sorun tamamen üretim hatası olarak geçiyor ve Apple kaç telefonun bu hatadan etkilendiğini şimdilik bilmiyor. Ama size şöyle diyelim, sorun şu sıralar fazlasıyla yaygın.

iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'ın Sorunu Ekrandan Kaynaklanmıyor
iFixit'in araştırmasına göre, donanımsal bir eksiklik bu problemin oluşmasına neden oluyor. Sorun aslında ekranla çok alakalı değil. Çünkü kullanıcılar ekranlarını değiştirmelerine rağmen, kısa süre içinde bu hata yeniden ortaya çıkıyor. 

Dokunmatik özelliğinin çalışmasını sağlayan Touch IC ekranın hemen altında bulunuyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'larda bu çipi sadece bir sticker kalkanı koruyor. Bu eksiklik yüzünden de Touch IC kolayca bozulabiliyor.
Şimdilik iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sahipleri için Touch IC değişimi veya telefonun tamamen değişimi uygun seçenekler olarak görünüyor.

 
Gönderildi : 28 Ağustos 2016 00:46
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

Nazar değdi en hassas dokunmatik iPhone'da diye diye 😀 😀

 
Gönderildi : 28 Ağustos 2016 01:08
Paylaş: