Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
İtalya'da Wi-Fi Şifreleri Kaldırılacak mı?

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,266 Görüntüleme
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

İtalya'nın Perugia kentinde gerçekleşen deprem sonrasında, kazazedeler tüm Wi-Fi şifrelerinin kaldırılması konusunda istekte bulundular. İtalyan yetkililer bu konuda nasıl bir yol izleyecek?

İtalya'nın Perugia kentindeki Pescara del Tronto Köyü'nde meydana gelen6.2'lik deprem; 247 kişinin hayatını kaybetmesine, 400'den fazla kişinin yaralanmasına sebep olmuştu.

Deprem mağdurları, gerçekleşen felaket sonrasında yakınları ile iletişim kurabilme noktasında ise İtalyan Hükümeti'nden bir istekte bulundular.

Kazazedeler, bölge civarındaki tüm Wi-Fi internet ağlarının şifrelerinin devre dışı bırakılarak, serbest olması yönündeki isteklerini dile getirdiler.
İtalyan Hükümeti, kazazedelerin isteklerini yerine getirirse, Kızılhaç'ınWhatsApp, Skype gibi uygulamalar üzerinden enkaz altında kalan kullanıcılara ulaşması kolaylaşacak.


İtalyan hükümeti interneti serbest hale getirecek mi?

Daha önceki süreçte çeşitli yardım kuruluşları bölge civarındaki ilgili noktalardan, bölgedeki iletişimin sağlanması için internet şifrelerinin devre dışı bırakılmasını istemişti.

Bu isteklerinden olumlu yanıt alan yardım kuruşlarının ardından deprem mağduru insanlar, Engadget'ta yer alan habere göre İtalyan yetkililerden benzer bir istekte bulundu.

Gerek yardım kuruluşları ile iletişime geçmek gerekse de yakınlarından haber almak için bölgedeki internet ağlarının serbest bir şekilde çalışmasını isteyen İtalyan vatandaşları, Hükümet'ten haber bekliyorlar.

Kızılhaç gibi yardım kuruluşları İtalyan vatandaşlarının ilgili isteğine destek olarak, yetkililerin konu çerçevesinde harekete geçmeleri halindekendilerinin WhatsApp,Skype, Facebook Messenger uygulamaları aracılığıyla enkaz altında kalan kazazedelere daha kolay ulaşabileceklerini belirttiler.

Bölge yetkililerinin ve İtalyan Hükümeti'nin konu hakkında nasıl bir yol izleyeceği merak konusu.

Nitekim bölgedeki tüm internet ağlarını açık hale getirmek, üçüncü taraf kişilerin kullanıcıların çevrimiçi banka hesaplarına erişmesine yol açabilir.
Fakat bu çözümün daha fazla insanın hayatını kurtarmak anlamına geldiği düşünülürse söz konusu riskin göz ardı edilebileceğini söyleyebiliriz.

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2016 23:20
!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Gönderiler: 1197
Ünlü Üye Admin
 

İnsani yönden yapılmasını desteklerim güzel bir şey.

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2016 23:23
murat3547
(@murat3547)
Gönderiler: 139
Saygın Üye
Konuyu başlatan
 

İnsani yönden yapılmasını desteklerim güzel bir şey.

Katılıyorum 🙂

 
Gönderildi : 27 Ağustos 2016 23:26Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕