Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Lenovo A7010: Fiyat/performansı ile ön plana çıkıyor

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,093 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Lenovo A7010 farklı ülkelerde farklı isimlerle karşınıza çıkabiliyor. Örneğin bu model aynı zamanda Lenovo K4 Note olarak görünebiliyor ya da Lenovo Vibe X3 Lite ile satışta olabiliyor.
Sade bir tasarıma sahip olan A7010, plastik bir yapıya sahip. Arka kapak çıkarılabiliyor ve bu alanda 2 adet SIM ya da 1 adet SIM ve 1 Adet MicroSD kart takılabiliyor. Cihazın sağ tarafında açma kapama ve ses düğmeleri yer alıyor. Arka kısmında ise 13 MP’lik kameranın arkasında parmak izi sensörü bulunuyor.  Lenovo A7010’un parmak izi sensorunun gayet başarılı olduğunu söylemeliyiz. Parmak izini hızlı algılayan bu sensor, kullanıcıyı bekletmiyor olması önemli bir özellik. Ön tarafa baktığımızda üst ve alt kısmında hoparlörler bulunuyor. HTC’nin One serisinden bildiğimiz bu Stereo hoparlörler 1.5 Watt çıkış gücü ve Dolby Atmos Sound teknolojisi ile fark yaratıyor. HTC’nin Boomsound teknolojisine bir alternatif oluşturmak isteyen Lenovo, sahip olduğu üç adet mikrofonu sayesinde dış gürültüleri bastırıp kullanıcıya temiz ve kaliteli bir ses performansı sunuyor. Bu da elbette telefon görüşmesine olumlu bir şekilde yansıyor.

Yaptığımız testlerde ses kalitesinin gerçekten iyi olduğunu gördük.  Stereo hoparlörler iyi bir performansa sahip olması da bizi şaşırttı. Yine de bu teknolojinin HTC’nin Boomsound’a yaklaşamadığını söylemeliyiz. Boomsound’un arka planda birçok teknoloji yatıyor ve iki adet Stereo hoparlör entegre ederek HTC’ye karşı bir alternatif yaratamazsınız.
Performans
Lenovo A7010, sekiz çekirdekli MediaTek MT6753 işlemcisine sahip. 64 bit ve 1.3 GHz hızında çalışan bu işlemci, Mali-T720 grafik birimini de üzerinde barındırıyor. 2 Gbyte bellek ve 32 GByte kapasite ile donatılmış olan Lenovo A7010, 1920×1080 piksel çözünürlüğüne ulaşan Gorilla Glass 3 korumalı 5.5 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip. Lenovo, bu ürünü bir orta seviye telefon olarak konumlandırıyor.

Yaptığımız testlerde Lenovo A7010’un görünürde daha fazla bir performans sergilediğini gördük. Kendi arayüzünde menüler arasında hızlı geçmemizi sağlayan A7010, birçok uygulamayı rahatlıkla çalıştırabiliyor. Oyun konusuna gelince, A7010’un grafik yongasına fazla yük bindirmeyen oyunlarda, herhangi bir sorun gözlemleyemedik. Performans isteyen uygulamalar ve oyunlarda ise Lenovo A7010’un gücü pek yetmediğini söylemeliyiz. Bu ürün, daha çok günlük ihtiyaçlarını karşılamak isteyen ve yüksek bir beklentisi olmayan kişiler için uygun bir seçenek oluşturabiliyor.
Lenovo A7010’un bir özelliği WorldMode modemi sayesinde dünyanın her yerinde LTE Cat 4 teknolojisini kullanabilmesi. Yeni nesil 802.11ac kablosuz ağ teknolojisine de sahip olan A7010, GPS ve Bluetooth 4.0 teknolojilerini de üzerinde barındırıyor.

Uygun Fiyat
Lenovo A7010’un arka kısmında çift Led flaşlı 13 MP’lik bir kamera yer alıyor.  F2.2 diyafram aralığını sahip olan  bu kamera Phase Detection otofokus teknolojisini destekliyor.  Ön kamera ise 5 MP çözünürlüğüne ulaşıyor. Her iki kamera gün ışığında ortalama bir  performansta fotoğraflar çekiyor. Loş ortamlarda iyi bir performans beklemek yanlış olur. Daha doğrusu kameraların genel performanslarında çok bir şey beklemeyin.
Üründe beğendiğimiz bir özellik, 3400 mAh’lik bir batarya bulunması.  Bu donanımlı bir ürün için pil değerinin iyi olduğunu söylemeliyiz.
Sonuç olarak Lenovo A7010, genel olarak zengin donanım birleşenler arayan fakat yüksek bir maliyet ödemek istemeyen kullanıcılara hitap eden başarılı bir akıllı telefon olduğunu söylemeliyiz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 17:43
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕