Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
LinkedIn’de kullanıcı sayısı yarım milyara yaklaştı ama…

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Beğeni
1,513 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Geçtiğimiz aylarda Microsoft tarafından satın alınan iş odaklı sosyal medya platformu LinkedIn, 2016 yılının ikinci çeyreğine ilişkin finansal göstergeleri ile çeşitli verilerini kamuoyuyla paylaştı.
LinkedIn’in söz konusu mali dönemde 933 milyon dolar gelir elde ettiği açıklandı. Wall Street analistleri tarafından belirtilen 898 milyon dolarlık gelir beklentisinin üzerindeki bu rakam, otoriteleri şaşırttı.
Konuyla ilgili konuşan LinkedIn CEO’su Jeff Weiner iyi bir ivme kaydedildiğini ve güçlü mali sonuçlar elde edildiğini söyledi. LinkedIn’de kullanıcı sayısının da geçtiğimiz yıla göre yüzde 18 oranında arttığı kaydedildi. Böylelikle toplam kullanıcı sayısının da 450 milyona ulaştığı ifade edildi. LinkedIn, çok yüksek bir hızla olmasa da yarım milyarlık kullanıcı sayısına gittikçe yaklaşıyor. Öte yandan aylık aktif kullanıcı sayısı verileri pek de iyi değil…
Şirketin resmi açıklamasında, ayda en az bir kez LinkedIn hesabına giriş yapan kullanıcı sayısı (aylık aktif kullanıcı sayısı) 106 milyonda kaldı. Bu da her 4 kullanıcıdan sadece birinin hesabını aktif olarak kullandığını ortaya koyuyor.
LinkedIn hesapları, kullanıcıları hemen her gün ya da çok sık bir şekilde ziyaret etmelerine yöneltecek bir yapı olmama özelliğini, uzun süredir korumakla birlikte, bir önceki çeyrekte sunulan toplam kullanıcı sayısı ile son rakamlar arasındaki farka karşın, aktif kullanıcı sayılarının hemen hemen aynı olması dikkat çekici bir detay durumunda yer alıyor.
Sosyal medya platformlarının kullanıcı sayısı, gelir, vb göstergelerini aktarmayı sürdüreceğiz. 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:17
(@tarikcebe)
Gönderiler: 15
Aktif üye
 

bekliyoruz

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:17
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕