Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Mastercard'ın Temassız Toplu Taşıma Uygulaması Türkiye'de

!! KroNoS !!
(@kronos_791)
Site Kurucusu Admin

Mastercard'ın Temassız Toplu Taşıma Uygulaması Türkiye'de

Ödeme teknolojileri deyince akla ilk gelen markalardan biri olan Mastercard, temassız toplu taşıma uygulamasını Türkiye'de de denemeye başladı. Türkiye’de ilk defa Mersin’de hayata geçen proje, 15-17 Kasım tarihlerinde Barcelona’da gerçekleşen Akıllı Şehirler Fuarı’nda tanıtıldı.
Bunu sürekli ifade eder hale geldik ama, altını çize çize vurgulamakta fayda var; dünya gerçekten değişiyor. Artık sadece teknoloji gelişme içerisinde değil, buna şehirler de dahil oluyor. Bundan 10 yıl sonra belki de akıllı şehirlerde yaşamaya başlayacağız. Giderek kalabalıklaşan şehirlere pratik çözümler lazım. Bu bağlamda Mastercard'ın temassız toplu taşıma uygulaması, getirdiği çözümlerle ön plana çıkmayı başarıyor. 
Akıllı Şehirler Fuarı’nda, akıllı şehirlerin inşası için getirdiği çözümleri tanıtan Mastercard, şehir sakinlerini kapsayıcı uygulamalar, kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları, esnek ve çoklu model ulaşım sistemleri, sürdürülebilirlik ve esneklik prensiplerinin yerleştirilmesi ve akıllı turizm hakkında detaylı bilgiler verdi. Dünyanın pek çok şehrinde projeyi uygulamaya başladıklarını belirten yetkililer, temassız Mastercard kredi kartlarını veya mobil cüzdanlarını bilet okuyucusuna yaklaştırarak ödeme yapılabileceğini belirtti. Bu ödeme sistemi Türkiye’de ilk olarak Ekim ayında Mersin’de hayata geçirildi. 
Bu uygulama sayesinde kart sahipleri, nakit taşımanın kayıp ve çalıntı risklerinden kurtulurken, kart doldurma zamanından tasarruf ediyor ve fazladan kart taşımak zorunda da kalmıyorlar. Bakalım ilerleyen dönemlerde hangi teknolojilerle karşılaşacağız.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 4 Aralık 2016 01:12
Paylaş: