Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Microsoft 950 milyon dolarlık tasarrufa gidiyor ama…

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,127 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 

Köklü teknoloji şirketi Microsoft, akıllı telefon segmentine yönelik girişimlerini azaltma, bu alanda tasarruf ve zararı küçültme yönünde adımlarını devam ettiriyor. Şirketin Nokia markasını satması, Lumia üzerinden model geliştirmeye yönelme ve genel olarak yapılanma çalışmaları kapsamındaki adımlarına bir yenisi daha eklendi ve işten çıkarmaların gerçekleştirileceği açıklandı.
Buna göre Microsoft, 1850 çalışanının işine son veriyor. Eski Nokia çalışanı olan kimselerin sayısının 1350, diğer çalışanların sayısının ise 500 olduğu belirtiliyor. Böylelikle 950 milyon dolarlık bir tasarrufun gerçekleştirileceği tahmin ediliyor.
Konuyla ilgili açıklamasında Microsoft CEO’su Sadya Nadella ise bundan sonra güvenlik ve yönetilebilirlik özelliklerine önem veren kurumların, aynı unsurları önceliklendiren bireysel kullanıcıların hedefleyeceklerini belirtti. Bulut çalışmalarına yöneleceklerini ifade etti. Özetle Microsoft, akıllı telefon stratejisindeki farklılaşmaları tüm hızıyla devam ettiriyor.
Önlenemeyen düşüş…
Akıllı telefon pazarında Android ve iOS, artık iki uç nokta halini almış durumda. Windows Phone ise gerilemeye devam ediyor ve gelecekte de yükseliş trendi ortaya koyamacağı yönünde raporlar gündeme geliyor.
Surface hamlesi gelebilir
Öte yandan Surface markalı akıllı telefon üretileceği yönündeki iddialar da artarak devam ediyor. Windows 10 Mobile önyüklü Surface akıllı telefon serisi, sonraki Microsoft hamlesi olabilir. Ancak beklenen duyuru tarihi çok yakın bir geleceğe işaret etmiyor. Önümüzdeki yıl için yeni Surface telefonlarla karşılaşılması olası.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:28
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕