Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Microsoft, LinkedIn’i satın aldı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
980 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Teknoloji şirketi Microsoft, sosyal medya şirketi LinkedIn’i satın aldı. Anlaşma, 26 milyar 200 milyon dolar bedelle gerçekleşti. Tüm çalışanları ile birlikte Microsoft bünyesine geçecek olan internet platformununda mevcut CEO Jeff Weiner’ın görevine devam edeceği, ancak Microsoft CEO’su Satya Nadella’ya bağlı olacağı belirtildi.
Satın alım işleminin 2016 sonuna doğru tamamlanması bekleniyor. Gündeme bomba gibi düşen gelişmenin ardından her iki şirketin (artık tek bir şirket halinde) CEO’larından açıklamalar geldi…
Konuyla ilgili konuşan Microsoft CEO’su Nadella; ‘LinkedIn takımı, hızla büyüdü ve dünyanın profesyonelleşmesinde büyük etkileri var. Biz, birlikte, özellikle Microsoft Office 365 ekibi ile, tüm gezegendeki insanlara ulaşıp hizmet vermeyi hedefliyoruz. Bunu başaracağımıza da inanıyoruz’ dedi.
“Misyonumuz aynı…”
LinkedIn CEO’su Jeff Weiner’da konuyla ilgili olarak; ‘Misyonumuz aynı. Vizyonumuz aynı. Kültür ve değerlerimiz de aynı. Ben de CEO olarak görevime devam ediyorum. Nice başarılara!’ şeklinde konuştu.
En büyük satın alım işlemi
2011’de Skype ve 2013’te Nokia’nın Mobil Cihazlar Bölümü’nü bünyesine katan Microsoft, LinkedIn’i de bünyesine katmış oldu. Üstelik ödemenin nakit olarak gerçekleşeceği ifade edildi.
Diğer bir ayrıntı olarak son gelişmenin şirketin, şimdiye kadar ki en büyük satın alım işlemi olduğunun altını çizelim.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 16:54
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕