Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Microsoft Mağazalarında Çocuklar Xbox ve PC Oyunları Kodlayacaklar

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Microsoft Mağazalarında Çocuklar Xbox ve PC Oyunları Kodlayacaklar

Aslında bu haber, dünya çapında olabilseydi tadından yenmezdi, ancak kısıtlı bir zaman diliminde ve sadece ABD ve Avustralya'da belli mağazalarda uygulanacak bu eğitim programı için Microsoft, başvuru potansiyeline göre eğitim süresine karar verecek.

Söylediğimiz gibi, çocuklarımız için bulunmaz bir nimet olan kodlama eğitimleri, artık küresel dev şirkeler tarafından da verilmeye başlandı. Bunların çoğu gençlere iş imkanı ve eğitim bursu da sağlayabiliyor.

Örneğin; Wonder Woman'ın aktörleri Google ile bir kodlama eğitim programı başlatmıştı, bunun yanı sıra Apple ve Facebook'da bu tür çalışmalara imza atıyorlar. Microsoft'ta bu kervana dahil olmuş gibi görünse de şimdilik eğitim programı oldukça sınırlı. Yazılım devi Microsoft, 20 Ağustos ve 25 Eylül tarihleri arasında ABD'nin New York ve Avustralya'nın Sydney mağazalarında oldukça ucuza kodlama eğitimleri düzenleyeceğini açıkladı.

Bu kısıtlı eğitim, 14 öğrenciyi kapsayacak ve farklı segmentlerde oyun kodlama kursları verecek. Bu kurslarla değerlendirmeye tabi olacak öğrenciler, isterlerse daha uzun soluklu olan Academy of Interactive Entertainment (Interaktif Eğlence Akademisi), eğitim kurumlarında tam zamanlı kurslara devam edebilecekler.

Söz konusu Microsoft kursları, bütçe sarsmayan 20 dolarlık eğitim kurlarından oluşuyo

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 00:59
Paylaş: