Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Microsoft Xbox One Scorpio mu geliyor?

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
931 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Xbox One, popüler video oyun konsollarından biri. Microsoft tarafından geliştirilen aygıt, Türkiye’de de yoğun ilgi ile karşılanmaya devam ediyor. 2013 sonuna doğru satışlarına başlanan konsol için son derece köklü bir değişiklik/güncelleme hamlesi hazırlığında olunduğu belirtiliyor. Teknoloji dünyasında 4K çözünürlük desteği sunacak güncellenmiş bir Xbox One’a dair söylentiler bir hayli artmış durumda. Yeni detaylar ise Tweakdown alan adını sahip popüler internet sitesinde yer buldu…
Buna göre sonraki Xbox One’da sanal gerçeklik uyumluluğu öne çıkacak. Oculus Rift sisteminin kullanılabileceği bir konsol gündemde. Ayrıca bu yönde çok sayıda yeni oyunun da geliştirilme aşamasında olduğu iddia ediliyor. 4K uyumluluğukonusunda ise iddia; konsola harici bir ekran kartının takılması ve bu sayede ilgili çözünürlüğün desteklenmesi şeklinde.
4K Xbox One hangi özelliklere sahip olacak?
Daha önceki haberlerde güncellenen Xbox’ın kısa süre içinde tanıtılması beklenen PlayStation 4.5’ten 1,5 kat daha hızlı olacağı da konuşulanlar arasında. Önceki nesil Xbox One’dan ise 4 kat daha performanslı bir 4K Xbox One gelebilir. Donanım olarak 2.1 GHz saat hızlarına ulaşabilen Jaguar işlemci, 8 GB RAM ve AMD Polaris 10 grafikler üründe öne çıkabilir. Bu Xbox One için bir diğer iddia da model isimlendirmesi ile ilgili; çeşitli kaynaklara dayandırılan bilgiye göre model,Xbox One Scorpio adına sahip olacak.
Daha fazla detayın haziran ayında düzenlenecek oyun fuarı E3 2016 kapsamında ortaya çıkması bekleniyor.

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:11
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕