Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Milli Tren Yola Çıkmak Üzere!

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Milli Tren Yola Çıkmak Üzere!

Türkiye Vagon Sanayi A.Ş. (TÜVASAŞ), 1962 yılından Adapazarı'ndaki tesislerinde ilk yerli tasarım vagonu üretmişti. Türkiye'de 1866 yılında başlayan demiryolu ulaşımı, 1962'den önce dışarıdan getirilen araçlarla yapılıyordu.

TÜVASAŞ Genel Müdürlüğünden yapılan bir açıklamaya göre, 2018 yılında üretimine başlaması planlanan "Milli Tren Projesi", üretim tarihinin hemen ardından 2019 yılında raylara yerleşecek.

Konuyla ilgili olarak TÜVASAŞ, "Yerli ve millileştirme çalışmalarımız hızla devam ediyor. 2018'de üretimin başlamasını ve inşallah 2019 yılında da milli trenimizin raylarda olmasını hedefliyoruz." şeklinde resmi bir beyanda da bulundu. Kara ulaşımında, Türkiye'nin ekonomik hedeflerine her geçen gün daha da yaklaştığının ifade edildiği açıklamada, Sakarya'nın milli üretim şehri olduğu ve "milli tren üretimi" için iş dünyasının da söz konusu projeye tüm desteği vereceğinin altı çizildi.

Bu arada, 6 Temmuz 2017'de Milli Tren Projesi'nde istihdam edilmek üzere 20 makine, 10 elektrik-elektronik mühendisi istihdamı için yazılı ve sözlü sınav da yapılmıştı.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 01:04
Paylaş: