Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Mitsubishi’nin ‘Üç Robot’ Projesi, Ödülleri Toplamaya Devam Ediyor

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Mitsubishi’nin ‘Üç Robot’ Projesi, Ödülleri Toplamaya Devam Ediyor

Otomasyon ve ileri robot teknolojileri alanında dünyanın öncü markalarından Mitsubishi Electric, “Threebots” (Üç Robot) isimli interaktif robotik projesi ile Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Gümüş Aslan ödülünü kazandı. Proje, Üç Mitsubishi Electric robotuna entegre edilen monitörlerde sergilenen eşzamanlı animasyonlardan, teknik olarak zorlu bir koreografiden oluşuyor.

Mitsubishi Electric’in “Threebots” (Üç Robot) isimli interaktif robotik projesi, Reklam dünyasının Oscar’ı olarak bilinen 64’üncü Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali’nde Gümüş Aslan ödülünü aldı. Almanya’nın Ratingen şehrindeki Mitsubishi Electric binasında hayata geçirildiği günden bu yana çok sayıda ödül alan “Threebots” projesi, Kasım 2016’da “Red Dot: Grand Prix“ ödülüne de layık görülmüştü.

İnteraktif konseptiyle uluslararası jürinin beğenisini kazanan “Threebots” projesi, üç Mitsubishi Electric robotuna entegre edilen monitörlerde sergilenen eşzamanlı animasyonlardan oluşuyor.

Robotlara özel koreografi 

Mitsubishi Electric’in Köln’de faaliyet gösteren Marka İletişimi Ajansı Elastique tarafından geliştirilen proje hakkında konuşan Mitsubishi Electric Almanya Başkanı Yuji Suwa, “Eklemleri olan bu üç robot, robot teknolojisinde ulaştığımız son noktanın yanı sıra diğer ürün serilerimizi de büyük bir canlılıkla gözler önüne seriyor” dedi. Suwa, robotlara özel bir koreografi hazırladıklarını belirtirken, ödülün alınmasındaki kilit noktanın bu koreografi olduğunu söyledi.

Projede hem robotların hem de “Threebots”u çalıştıran monitörler, servo-motorlar, kontrolörler ve kontrolteknolojisi gibi robot uygulamasında kullanılan parçaların yüzde 90’ının Mitsubishi Electric’in geliştirdiği ürün ve çözümlerden oluşması projeyi ayrıca dikkat çekici kılıyor.

İşte Threebots'un etkileyici gösterisi:

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 23 Ağustos 2017 19:46
Paylaş: