Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
Muhammed Ali Apple’ın internet sitesinde anıldı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
1,139 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Tüm zamanların en iyi boksörü olarak kabul edilen ve çıktığı 61 karşılaşmadan 3’ü son 5 karşılamasında olmak üzere tüm kariyeri boyunca sadece 5 kez yenilen Ali, Apple’ın 1997 tarihli reklam filmlerinden birinde boy göstermişti.
Reklam filminde bir otoyolda kameraya karşı yumruk savuran Ali, ringte rakiplerine karşı yaptığı konuşmalardan da bazı örnekleri ilk kez bir reklam filminde dile getirmişti.
17 saniye süreli reklam, yayınlandığı dönemde uzun süre konuşuldu. Haberin devamında söz konusu reklam filmini izleyebilirsiniz…
Apple anasayfasında efsane fotoğraflarından biri eşliğinde boksörün ‘Hayal gücü olmayan insanın kanatları yoktur’. sözleri de yer alıyor.Teknoloji şirketi, önceki yıllarda yakın ilişki içinde olduğu efsane boksöre hatrı sayılır bir vefa örneğin göstererek tüm dünyanın saygısını kazandı.
Apple CEO’su da ünlü ismin ölümünün ardından Twitter hesabından Ali’nin; “Risk alacak cesareti olmayan kişi, hayatta hiçbir şey başaramaz.” sözünü paylaşmıştı.
Uzun süredir Parkinson hastalığı ile mücadele eden Muhammed Ali 3 Haziran 2016 tarihinde solunum yolu rahatsızlığı nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti. 

 
Gönderildi : 23 Ağustos 2016 17:02
Paylaş: