Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil

Müjde! Wi-Fi İnternet Bağlantısından 100 Kat Hızlı İnternet Yolda

-Aliz-
(@aliz)
Üye Moderator

Müjde! Wi-Fi İnternet Bağlantısından 100 Kat Hızlı İnternet Yolda!

ABD'nin önde gelen eğitim kurumlarından olan Brown Üniversitesi hızlı Wi-Fi bağlantı testlerinin olumlu sonuçlar verdiğini açıkladı.

Brown Üniversitesi bilim insanları, geleneksel mikrodalga yerine TeraHertz ile video sinyali göndererek 50 GB (gigabyte) hıza ulaştıklarını açıkladılar. İngiliz Daily Mail haber sitesinde yayınlanan araştırma bulgularının, tüm internet alışkanlıklarını kökünden değiştirebileceğine inanılıyor. Profesör Daniel Mittleman yönetiminde çalışan Brown Üniversitesi araştırma ve geliştirme takımı, yaptıkları çalışmalar neticesinde,  günümüz mobil ağlarından 100 kat daha hızlı bir teknoloji için önemli bir kapıyı araladıklarını ifade ettiler.

Araştırmanın sorumlu başkanı Profesör Daniel Mittleman'a göre, çoğu kablosuz internet bağlantı noktası saniyede 500 megabyte’a kadar çıkabiliyorken, yeni geliştirilen bağlantı yönteminin ortalama bir Wi-Fi'dan 100 kat daha hızlı olduğunu belirtildi.

Bu yeni teknolojinin uygulanması durumunda internet bağlantısı hızı pek çok ülkede hatırı sayılır bir derecede değişecek. Özellikle Güney Kore, İsveç ve Norveç gibi ortalama internet hızının 17-20 Mbps kadar olduğu ülkelerin, bu standartlarını 50-100 kat artırabilecek kapasiteye sahip olmaları mümkün olabilecek.

Alıntı
Konuyu başlatan Gönderildi : 17 Ağustos 2017 00:36
Paylaş: