Paylaş:
Bildirimler
Tümünü Sil
NVIDIA finansal sonuçlarını açıkladı

1 Yazılar
1 Üyeler
0 Beğeni
785 Görüntüleme
(@bilal)
Gönderiler: 305
Tanınmış Üye
Konuyu başlatan
 Teknoloji dünyasının önde gelen şirketlerinden NVIDIA, yeni bir mali raporu kamuoyuyla paylaştı. Kendi mali yılına göre 2017’nin ikinci çeyreğine denk gelen dönemi, 31 Temmuz 2016 tarihinde tamamlayan şirket, gelir ve kârlılığına dair göstergeleri açıklandı.
Buna göre NVIDIA, ilgili dönemde 1 milyar 430 milyon dolar gelir elde etti. Böylelikle geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 24 daha fazla gelir sağlanırken kârlılık da dikkat çekti.
NVIDIA’nın 382 milyon dolar kâr ettiği belirtildi. Bu rakam, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 317 daha fazla.
Donanım üreticisinin elde ettiği başarıya dair altı çizilmesi gereken noktaların başında NVIDIA GTX 1080 (üstte) ve GTX 1070 gibi iddialı modelleri geliyor. Bu iki ekran kartı modelinden toplamda 700 milyon doların üzerinde gelir elde edildiği kaydedildi.
Öte yandan finansal bilançonun piyasa analistlerini dahi yanılttığı ifade edilebilir. NVIDIA adına elde edilen sonuçların aksine daha düşük gelir ve karlılık beklentisi hakimdi.
İşlemci ve grafik kartları ile tanınan teknoloji markası, bilgisayar pazarındaki hakimiyetini de bir kez daha ortaya koymuş oluyor. Şirketin son dönemde veri merkezleri için geliştirdiği teknolojiler de dikkat çekiyor.
Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz… 

 
Gönderildi : 21 Ağustos 2016 16:03
Paylaş:

❕Site tanıtımınızı farklı bir sitede de tanıtmak isterseniz buraya tıklayın.❕